شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


اجاره آپارتمان

اجاره آپارتمان مناسب، کار راحتی نیست. گاهی اوقات فکر می کنیم با مشخص کردن بودجه و انتخاب یک محله کار تمام است و میشه یک آپارتمان خوب اجاره کرد. اما چند نکته ریز و درشت وجود دارد که باید به آن ها توجه کنید وگرنه ممکن است خیلی زود پشیمان شوید.

https://shetabmarketing.com/uploads/files/files/2018_10_21/10_18/image/files-5237bd1771/blogshow-00e7056ec788d5b42162a6c13dbba43c_XL.jpg


آپارتمان فروشی نباشد

نکته خیلی مهم که باید به آن توجه کنید این است که با بنگاه و یا صاحب خانه صحبت کنید و مطمئن شوید که آپارتمان برای فروش نباشد. چون برخی مواقع صاحب آپارتمان که فعلا مشتری برای فروش ندارد، آپارتمان را اجاره می دهد تا یک مشتری خوب برای خرید پیدا شود. ممکن است در همان ماه های اول خریدار پیدا شود و شما مجبور هستید در پایان سال آپارتمان را تخلیه کنید. پس حتما از این مورد مطمئن شوید.


همسایه جهنمی

حتما بازی همسایه جهنمی را یادتان هست. از قدیم گفته اند که همسایه خوب نعمت است. پس اگر آپارتمانی را برای اجاره مد نظر دارید حتما و حتما در مورد همسایه ها تحقیق کنید تا خدایی نکرده گیر یک همسایه بد نیفتید. 


از آپارتمان به دقت بازدید نمایید

اگر آپارتمانی را انتخاب کردید و برای بازدید تشریف بردید سعی کنید با حوصله و دقت تمام فضای آپارتمان را چک کنید تا اگر مشکلی بود بعدا صاحبخانه به نام شما ننویسد. از شیر آب آشپزخانه و حمام گرفته تا چک کردن پریزهای برق و تلفن و ...
حتی اگر شیر آب چکه می کرد، حق شماست که آن را سالم تحویل بگیرید و صاحبخانه وظیفه دارد آن را تعمیر کند. 


پارکینگ ماشین

اگر اتومبیل دارید حتما آپارتمانی را اجاره نمایید که پارکینگ داشته باشد. چون متاسفانه کوچه و خیابان آنقدر امنیت ندارد که بخواهید ماشین خود را در آنجا پارک کنید. برخی از مجتمع ها به طور مثال هشت واحد دارند اما فقط برای چهار ماشین مکان پارک وجود دارد. اگر احیانا به این مورد برخوردید از صاحب ملک بخواهید که حتما در قرارداد ذکر کند یک چای پارک مخصوص شماست و کسی حق ندارد در آنجا پارک کند.

https://shetabmarketing.com/uploads/files/files/2018_10_21/10_18/image/files-38e7f94ccc/blogshow-00215.jpg


آسانسور هم مهم است

اگر آپارتمان طبقات بالایی را مد نظر دارید سعی کنید مجتمعی را انتخاب کنید که دارای آسانسور باشد. شاید در نگاه اول روزی دوبار بالا و پایین رفتن از پله ها کار سختی نباشد، اما به مرور متوجه خواهید شد که آسانسور چه نعمت بزرگی است.

همچنین سعی کنید در یک بنگاه املاک مطمئن، قرارداد رهن و اجاره را تنظیم کنید تا خدایی نکرده به مشکلات حقوقی برنخورید. 
موارد دیگری هم وجود دارد که باید مدنظر قرار دهید که در مقالات بعدی به آنها خواهیم پرداخت.