شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


برای تولید محتوای سایت چقدر هزینه کنیم؟

محتوا و کیفیت آن برای یک سایت اهمیت بسیاری دارد؛ در واقع این محتواست که خدمات و امکانات شما را به بازار هدف معرفی کرده و سایت را به ویترین کسب و کار شما تبدیل می کند. اکثر افرادی که برای کسب و کار خود اقدام به طراحی سایت می کنند، نمی دانند چه میزان سرمایه برای بخش تولید محتوای سایتشان نیاز دارند تا محتوایی مناسب در سایت داشته باشند؛ این امر موجب می شود سردرگم شوند و انتخاب مناسبی در مورد تولیدکننده محتوا نداشته باشند یا محتوای باکیفیتی دریافت نکنند و سرمایه خود را هدر بدهند. پس بهتر است قبل از هر انتخاب، از نکاتی که در مشخص شدن میزان هزینه تولید محتوا با توجه به نیاز صاحبان کسب و کار دخیل است، اطلاع یابیم. فراموش نکنیم که درصدی از هزینه تولید محتوا بستگی به سلیقه سفارش دهنده، میزان سرمایه و اهمیت کسب و کار دارد؛ افرادی هستند که محتوا و مقالات تولیدی به نظرشان ارزش بسیاری داشته و در سرنوشت تجارت آنها نقش مهمی دارد. گاهی تولیدکننده محتوا آنقدر رضایت سفارش دهنده را کسب کرده است که سفارش دهنده تمایل دارد درصد بیشتری را برای پرداخت در نظر بگیرد و در مقابل خدمت بهتری دریافت کند. در هر صورت، شرکتهای دیجیتال مارکتینگ استانداردهایی برای تعیین این هزینه در نظر می گیرند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.
 
هزینه تولید محتوا

 

عوامل موثر در تعیین هزینه تولید محتوا

متخصصین و مشاورین دیجیتال مارکتینگ با توجه به عوامل مختلفی هزینه تولید محتوا برای سایت را تعیین می کنند. با این شاخص هاست که هزینه تولید محتوا کم و زیاد خواهد شد:
- نوع محتوایی که سفارش داده می شود محتوای متنی یا نوشتاری، ویدئویی، اینفوگرافیک، تصویری، موشن گرافیک. مثلا در مورد محتوای ویدیویی، میزان ساعتی که صرف تهیه این نوع محتوا خواهد شد و نیز مدت زمان ویدیو اهمیت دارد.
- ماهیت و نوع فعالیت سایت 
- میزان محتوا: فقط یک مقاله برای وب سایت است یا پست های هفتگی وبلاگ یا تولید و آپلود محتوای تصویری و نوشتاری برای سایت فروشگاه اینترنتی. مثلا تولید محتوای نوشتاری مقالات با شاخص تعداد کلمه قیمت گذاری می شود؛ این شیوه برای سفارش دهنده به صرفه است ولی در دراز مدت موجب تولید محتوای بی ارزش برای دریافت مبلغ بیشتر خواهد شد؛ هرچند وجود یک ناظر بر محتوای تولید شده ازین امر جلوگیری می کند. اما در تولید محتوای فروشگاهی معمولا از شاخص تعداد محصول برای براورد هزینه بهره می گیرند.
- یکتایی مطلب و میزان زمانی که برای جستجوی مطلب صرف می شود
- میزان تسلط و تخصص نویسنده در موضوع محتوا
- میزان مهارت تولید کننده محتوا خصوصا در محتوای ویدیویی
- ویراستاری کل محتوا
- کیفیت محتوا: تولید محتوای با کیفیت ویژگی های متعددی دارد؛ مهمترین آن انطباق با اصول سئو و نگارش صحیح جملات است، به طوری که بر رونق کسب و کار مشتری آثار مثبت به جا می گذارد و سایت او را در رتبه بالاتر گوگل قرار می دهد. گرچه از نظر برخی، این عامل نباید موجب درخواست دریافت هزینه بیشتر از سوی تولیدکننده محتوا باشد زیرا محتوای بدون سئو، محتوا نیست.
- زبان محتوای نوشتاری و ویدیویی؛ هزینه تولید محتوا به زبانی غیر از زبان رسمی کشور بیشتر خواهد بود.
در صورت تطبیق نیاز خود با مجموع این عوامل، به دورنمایی از هزینه تولید محتوا برای سایت می رسید؛ کدام یک از موارد فوق برای شما اولویت دارد؟
 
digital-marketing

 

روند تعیین هزینه تولید محتوا

معمولا به افرادی که در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت می کنند، توصیه می شود به مشتری خود توجه کنند و بر این اساس استراتژی خود را در قیمت دهی خدمات تولید محتوا انعطاف پذیر سازند. همچنین اگر محتوای نوشتاری مد نظر مشتری است، بهتر است تعرفه ای بر اساس تعداد مطالب به او پیشنهاد بدهند. برخی آژانس های دیجیتال مارکتینگ، پکیج هایی در اختیار سفارش دهنده قرار می دهند که ترکیب چند نوع تولید محتوا با مزایای جانبی است. این پکیج های از پیش آماده، مورد پسند برخی از فعالین دیجیتال مارکتینگ نیست؛ در استراتژی منعطف ایشان هر کسب و کار اینترنتی، با توجه به نیاز مخصوص به خود، استراتژی خاص خود را دارد. 
زمانی که به مشاورین این فن مراجعه کنید در طی یک جلسه نیازها و محدودیت های شما مورد بررسی قرار می گیرد و استراتژی محتوایی مناسب تعیین می شود. در این مرحله کل هزینه تولید محتوای سایت برآورد و به شما اعلام خواهد شد.
 تولید محتوای باکیفیت با هزینه ای مقرون به صرفه، در مدت زمانی متناسب با سفارش و حتی کمتر از آن ارزش بسیاری دارد، بنابراین در انتخاب تولیدکننده محتوا دقت کنید. شتاب مارکتینگ یکی از بهترین مراکز ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا است. این شرکت با بهره گیری از کارشناسان خبره تولید محتوا، در تمام حوزه ها، محتوایی به روز و مطابق استانداردهای جهانی سئو به مشتریانش ارائه می دهد. شتاب مارکتینگ با هزینه کم و کیفیت بالای خدماتش، تا به امروز در کسب رضایت مشتریانش موفق بوده است.
 
بیشتر بخوانید
ارسال دیدگاه

آیا شما ایده خاصی برای تکمیل این مقاله دارید؟
لطفا نظرات خود را در مورد این مقاله اعلام کنید. با تشکر