شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


تولید محتوا برای وبسایت های مذهبی

تولید محتوای مذهبی، روندی رو به رشد دارد، اما این محتوا به دلیل آگاهی نداشتن انتشار دهندگان آن در بسیاری از موارد آمیخته با شبهه و خرافات است و بنابراین نیاز است که در این حوزه بیشتر تلاش شود تا محتوایی ارزشمند و متناسب با نیاز جامعه ایجاد گردد. بهترین فرصت آشنایی با دین اسلام و مذهب تشیع در فضای مجازی است که ورود و فعالیت در آن نیاز به آگاهی کامل و برنامه‌ریزی جدی دارد. هر کس که با قواعد حاکم بر وب آشنایی بیشتری داشته باشد، می‌تواند سهم بیشتری از تولید محتوای موجود را از آن خود کند. پس وظیفه ی کسانی که در فضای مجازی فعالیت های مذهبی می کنند، این است که محتوایی تولید کنند که معتبر، مخاطب پسند و با بهره مندی از تکنیک های بازاریابی محتوا و سئو باشد، چرا که امروزه مخاطبان در پی رسیدن به پاسخ هزاران پرسش در مورد دین و مسائل مربوط به آن هستند.

در ادامه به برخی از نکات کاربردی برای تولید محتوای مذهبی اشاره می کنیم:

شناخت درست مخاطب

اگر مخاطب عمومی درست شناخته شود، محتوای متناسب با نیاز او تولید می گردد. محتوای عمومی، همان مسائل و معارف دینی است که به صورت منسجم، روان، گویا و به دور از پیچیدگی های علمی، برای مخاطب عمومی ارائه می شود. محتوای عمومی دینی، باید در خور شأن و جایگاه معارف دین و متناسب با کاربران آن ارائه گردد. بنابراین، باید مستند، کاربردی، دارای ارجاعات صحیح و معتبر بوده، روان و گویا بیان شده باشد. افزون بر این ها، در آن قواعد نگارشی و ویرایش رعایت شود و در انتها با ابزار چند رسانه ای آراسته و چشم نواز گردد.

محتوا نخستین اولویت است

طرح وب سایت، گزینه ها، دسته بندی ها و امکانات نمایشی آن مهم است اما اگر محتوای مناسبی نداشته باشد، مخاطبان از آن استقبال نمی کنند. پس تولید محتوای ارزشمند مهم است و قبل از فکر کردن در مورد راه اندازی یک پایگاه دینی و مذهبی ممتاز، باید یک مرکز تولید محتوا داشته باشید. در درجه اول نیاز دارید که یک برنامه ریزی و جهت گیری درست برای تهیه و ارائه مقالات و مطالب خوب و قابل استفاده، داشته باشید. باید از محققان و نویسندگان توانا و صاحب فکر و اندیشه کمک بگیرید تا محتوایی ارزشمند و معتبر، تولید نمایید.

چه محتوایی تولید کنید؟

این اشتباهی است که برخی فعالان دینی و مذهبی در راه اندازی یک وب سایت مرتکب می شوند. آن ها گاهی خود را مکلف به ارائه محتوای دینی و تبلیغ معارف ناب اسلامی می دانند و به همین جهت، در صدد استفاده از ابزارهای جدید برای تبلیغ و معرفی دین بر می آیند، ولی در مورد این که این معارف ناب را چگونه و برای چه قشری از مخاطبان تهیه کنند، برنامه ای ندارند.

اگر از ابتدا بدانید که چه محتوایی دارید، ابزار آن را بهتر طراحی خواهید کرد. درست است که آن ابزار می تواند یک وب سایت باشد، اما این که وب سایت چگونه طراحی شود، چه ساختار و امکاناتی داشته باشد و از چه فناوری هایی استفاده کند، همگی به محتوا و نیاز مخاطب بستگی دارد.

شتاب مارکتینگ با همکاری مدرسین برجسته حوزه و دانشگاه، در کنار شماست تا محتوای مذهبی مفید و ارزشمند به مخاطبان خود ارائه دهید.

با ما تماس بگیرید ۰۲۱۲۸۴۲۱۷

بیشتر بخوانید
ارسال دیدگاه

آیا شما ایده خاصی برای تکمیل این مقاله دارید؟
لطفا نظرات خود را در مورد این مقاله اعلام کنید. با تشکر