شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


بسیاری از شما در ابتدا با این سوال مواجه می شوید که انترن پزشکی چیست؟و چه وظایفی برعهده دارد؟ در ادامه این متن به تمامی این سوالات پاسخ خواهیم داد.

https://shetabmarketing.com/uploads/files/files/2018_10_22/18_04/image/files-99716a4/blogshow-99-144.JPG

کلمه انگلیسی انترن به معنای کارورز است و در حقیقت به آخرین دوره پزشکی که گذرانده می شود، کارورزی می گویند که با نام انترن شناخته شده است. دوره انترن پزشکی  در ایران، تقریباً یک سال و تا یک سال و نیم زمان می برد، ولی در کشورهای دیگر فثط یک سال طول می کشد. درابتدا برای ورود به دوره کارآموزی باید در یک آزمون که مقدمه ای برای ورود به دوران کارورزی و یا انترن پزشکی است، شرکت کنند. این آزمون در باره موضوعات بالینی بوده و از 200 سوال تستی تشکیل شده است. برای قبول شدن در این آزمون باید به 100 سوال، پاسخ درست داده شود. بعد از قبولی در این آزمون و ورود به دوره کارآموزان وظایف بسیار مهمی را عهده دار می شوند.


وظایف کارورزان در انترن پزشکی چیست؟

این وظایف با توجه به محل و موقیتی که کارورزان در ان مشغول به کارهستند، متفاوت است. ولی برای آشنایی بیشتر با آن ها به چند مورد اشاره مختصری می نماییم:

  1. ارتباط با بیماران بستری شده در بخش و اطلاع از شرایط کنونی آن ها
  2. تهیه کردن گزارشی از شرح حال بیماران در جلسات مربوط به صبحگاهی
  3. انجام یک سری از مراحل و اقدامات اولیه بیماران مانند کذاشتن سوند و گرفتن نمونه خونو غیره..
  4. تهیه خلاصه ای از شرح حال بیماران و تکمیل پرونده
  5. حضور مداوم در بخش های مهم و ضروری بیمارستان، بخصوص اورژانس


سنجش و ارزیابی کارورزان

کارورزان با توجه به میزان فعالیت و نظم و حضور به موقع و مؤثر آنان در هر بخشی که فعالیت دارند، به وسیله مدیر آن بخش با استفاده از ملاک و معیار های در نظر گرفته شده، سنجیده و ارزیابی می شوند. در مرحله آخر برای کارورز، به وسیله دستیار گروه امتیازی، در نظر گرفته می شود.