شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


tourism
صنعت گردشگری امروزه با گسترش روز افزون تکنولوژی و تحولاتی که در این عرصه روی داده، رشد فوق العاده ای داشته است. با توجه به پتانسیل سودآوری و رشد اقتصادی این صنعت، سرمایه گذاران بسیاری تمرکز خود را بر این حوزه قرار داده اند و کسب و کارها و استارتاپ های بسیاری نیز در این زمینه راه اندازی شده است. کشور عزیز ما ایران به سبب تاریخ و فرهنگ غنی و طبیعت بی نظیر خود از امکانات بالقوه ای برای رشد گردشگری برخوردار است. آنچه مسلم است اینکه توسعه گردشگری منجر به رونق صنعت هتلداری، کسب و کارهایی مانند آژانس های مسافرتی، سایت های رزرو هتل و رزرو بلیت و... می شود. در واقع میتوان گفت گردشگری صنعتی است که اگر به آن توجه شود و زمینه های مناسب برای آن فراهم شود امکان اشتغال زایی برای افرادی بسیار و همچنین توسعه اقتصادی کشور را به دنبال خواهد داشت.

دسته بندی گردشگری ها

در سال‌های اخیر شاهد ظهور گونه هایی جدید از گردشگری از جمله اکوتوریسم مانند تورهای کویرگردی بوده ایم که همین سبب باعث ایجاد اقامتگاه های بومگردی در اکثر نقاط ایران شده است. اقامتگاه هایی در دل طبیعت که برخلاف تجمل و هیاهوی هتل های شهری در محیطی آرام و سرشار از سادگی با معماری های اصیل و بومی منطقه و غذاهای محلی و ... تجربه سبکی دلنشین و به یاد ماندنی از سفر و گردشگری را به گردشگران القا می کند. 

tourism
و اما گردشگری سلامت، این شاخه خاص که در بسیاری از کشورها و شهرهای جهان به آن پرداخته شده است، در کشور ما هنوز آن طور که شایسته است مورد توجه قرار نگرفته است. در تعریف  گردشگری سلامت به شکل ساده می توان گفت افرادی که به قصد بهبود شرایط جسمی یا روحی خود به یک منطقه یا شهر به خصوص سفر می کنند نیاز به امکانات و راهنمایی‌ها و خدماتی دارند که در این گردشگری برای رفع آنها تلاش می‌شود، به طور نمونه کشور ما به سبب هزینه های مناسب درمان مقصد بسیاری از مسافران کشورهای همسایه برای انجام امور درمانی قرار گرفته است. پس اگر زیرساخت‌های مناسب برای رشد این شاخه از گردشگری فراهم شود بی گمان رشد اقتصادی بسیار خوبی را در پی خواهد داشت.

آینده ای روشن در انتظار صنعت گردشگری

آنچه مسلم است اینکه کشور ما هنوز با استانداردهای جهانی در زمینه گردشگری فاصله زیادی دارد و با وجود امکانات بالقوه برای رشد گردشگری از جایگاه خوبی در بین کشورهای جهان برخوردار نمی‌باشد. با این حال توسعه کسب و کارها و استارتاپ های خلاق در این زمینه گواه روزهایی روشن برای آینده صنعت گردشگری خواهد بود.