شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


بازاریابی درونگرا در اصل ترجمه  Inbound Marketing است. که امروز به شعاری جدید در صحنه بازاریابی آنلاین تبدیل شده است، بازاریابی درونگرا  یا صحیح تر آن بازاریابی جاذبه ای اساسا استراتژی در بازاریابی است برای ایجاد روابط بلند مدت با مشتریان و کاربران با استفاده از سئو ، تولید محتوای ارزشمند، شبکه های اجتماعی و…

https://shetabmarketing.com/uploads/files/files/2018_10_31/18_19/image/files-75402cd7bf/blogshow-inbound-marketing-large-Cover-Belovedmarketing-.jpg

 

چگونه می توان به این روش بازاریابی را پیاده کرد؟

بازاریابی درونگرا یا جاذبه ای
قدم به قدم و ساده برای شما می گویم:

۱) اولین قدم در پیاده سازی بازاریابی درونگرا  یا جاذبه ای، این است بازار روز و نیازهای آن را بشناسید، یا بهتر بگویم پرسونای خریدار را به دقت شناساسیی کنید.

۲) محتوای قدرتمندی تولید کنید:
ایجاد وبلاگ بسیار موثر و قدم دوم در این مسیر است، درست است که شرکت در شبکه های اجتماعی بسیار مهم است ولی وبلاگ نیز مکملی در کنار این شبکه ها می باشد، ایجاد یک وبلاگ به همان اندازه می تواند موثر باشد که توئیتر و فیس بوک می توانند باشند.

۳) محتوای خود را سئو کنید

برای ایجاد محتوا خوب و با کیفیت باید با  سئو کمی آشنا باشید .

۴) استفاده از شبکه های اجتماعی

با رعایت موارد ۱ تا ۳ شما نیمی از راه را طی  کرده اید و بازدید خوبی خواهید داشت، حال وقت آن است که کمپانی خود را در شبکه های اجتماعی تبلیغ کنید، اطلاع رسانی به مردم و مخاطبان در شبکه های اجتماعی در بازاریابی درون گرا بسیار مهم و ارزنده است.

 

بازاریابی درونگرا  باعث ایجاد یک برند می شود، هر چه کار شما جالب تر و مفید تر از نظر مخاطبان به نظر برسد، آنها خودشان مایل می شوند که شما را به اشتراک بگذارند. همچنین در امر بازاریابی درونگرا  انتشار مقالات و محتوا بسیار موثر است، شما می توانید با منتشر کردن پادکست ها، فیلم و دیگر موارد محتوایی، یک نوع بازاریابی ویروسی (Viral Marketing ) را ایجاد نمائید، البته فراموش نکنید که لازمه ای همه ی این ها نظم است، اگر شما می خواهید بازاریابی خوبی را سازماندهی کنید سعی کنید که در همه کارها منظم باشد حتی در منتشر کردن مقالات در وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی .

جالبترین چیزی که در بازاریابی درون گرا وجود دارد این است که شما در حال هدف قرار دادن دسته ای از افرادی هستید که به محصولات شما علاقه مند شده اند به عبارتی دیگر ایجاد مشتریان بلند مدت و ثابت، مردم مقالات وبلاگ شما را به طور کاملا می خوانند به شرط اینکه شما محتوای آموزنده و منحصر به فرد را تولید کرده باشید .

 

بازاریابی درون گرا

هدف این روش بازاریابی، به طور مستقیم، هدف قرار دادن مصرف کننده است، با توجه به اصول بازاریابی بسیار مهم است که شما در حال هدف قرار دادن افرادی باشید که به محصولات شما علاقه مند شده اند، کار فقط به جذب مخاطبان ختم نمی شود، شما باید کاری کنید که اعتماد کاربران را به خود جلب کنید تا آنان مشتریان دائمی و بلند مدت برای شما باشند.