شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست؟

شبکه های اجتماعی بخشی از زندگی عادی درصد زیادی از نسل جوان شده است. از طریق این شبکه ها، مطالب روز و مطالب مورد علاقه اشخاص مختلف با وسیله ای همیشه در دسترس مانند تلفن همراه دنبال می شود. این نحو دنبال کردن و درصد بالای استفاده از شبکه های اجتماعی باعث شد که بازاریابی دیجیتال مارکتینگ در بستر بزرگی با عنوان بازاریابی شبکه های اجتماعی دنبال شود. با افزایش مخاطبان این شبکه ها، فعالیت بازاریابی شبکه های اجتماعی به امر حیاتی و مهمی در زمینه بازاریابی دیجیتال تبدیل شده است. اما هر یک از این شبکه های اجتماعی ویژگی های مربوط به خود دارد. به همین دلیل لازمه موفقیت در بازاریابی شبکه های اجتماعی در هر کدام، شناخت راه و روش و اصول آن شبکه اجتماعی می باشد.

شبکه های اجتماعی

روی آموزش بازاریابی شبکه های اجتماعی کار کنید.

برای به روز بودن در این حوزه، شما نیاز دارید که در هر رسانه اجتماعی به روز باشید. مهم نیست که کسب و کار شما چقدر بزرگ یا کوچک است. هر شخص علاقه مند به این حوزه باید در دوره های آموزشی آنلاین بازاریابی شبکه های اجتماعی شرکت کند و این اطلاعات را به افراد ذیربط کار خود نیز انتقال دهد. سپس ترافیک زیادی را از این طریق وارد وب سایت خود کنید و باعث شوید محصول و یا خدمات شما بیشتر در گوگل دیده شود.

روی چند شبکه اجتماعی مهم به صورت عمیق کار کنید

الگوریتم های شبکه های اجتماعی و محتوای آن ها کاملا جدید و به روز هستند. بسیاری از شرکت ها قبل از راه اندازی وب سایت خود، به بازاریابی شبکه های اجتماعی نظیر لینکدین، تویتر، اینستاگرام و فیس بوک برای به اشتراک گذاشتن محصولات و معرفی خود به صورت عمیق کار میکنند. این گونه تعامل با کاربران و همکاران یا حتی رقبا به شیوه ای جذاب قطعا پیامد های فوق العاده ای برای کار شما خواهد داشت.

پیشروی از رقبا و کسب اطلاعات بازار

با نظارت و بازاریابی شبکه های اجتماعی ، میتوانید اطلاعات مهم از رقبای خود به دست آورید. این امر باعث می شود که در استراتژی کسب و کار خود از رقبای خود جلوتر قرار بگیرید.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

محتوای مفید و بدون کپی و خیره کننده برای بازاریابی شبکه های اجتماعی

محتوایی که در این شبکه ها می گذارید باید خیره کننده و بدون کپی شدن باشد. هیچ محتوایی بهتر از محتوایی نیست که توسط خلاقیت ذهن و دستان شما تولید شده باشد.

برای بازاریابی شبکه های اجتماعی، رعایت تعدادی اصول باعث موفقیت هرچه بیشتر آن شبکه در زمینه جذب مخاطب خواهد شد:

1- در شبکه اجتماعی خود بیشتر گوش بدهید و کمتر حرف بزنید.

ابتدا مخاطبان هدف خود را پیدا کنید. سپس محتوای تولیدی آن ها را دنبال کنید تا بدانید چه مواردی برای آنها ارزش دارد و شما باید به دنبال تولید کردن چه مواردی باشید.

2- کیفیت مطلب شما بسیار ارزش دارد.

 در تولید محتوا برای بازاریابی شبکه های اجتماعی، کیفیت مهمتر از کمیت است. اگر 100 مطلب با کیفیت داشته باشید، ارزش آن بیش از 1000 مطلب با بی کیفیت است.

3- واژه ی صبوری را به خاطر بسپارید.

لازمه ی موفقیت در بازاریابی شبکه های اجتماعی، داشتن صبر است. برای موفقیت در این کار، نیازمند زمان هستید.

4- تاثیر گذار باشید و افراد تاثیر گذار را پیدا کنید!

سعی کنید به دنبال افراد و رقبای اثر گذار آنلاین در حوزه کسب و کار خود باشی و آنها را پیدا کنید. این افراد اصولا مخاطبان خوب و آنلاین و باعلاقه ای دارند که برای شما نیز مفید واقع می شوند.