شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


تجربه بهشت در چند قدمی

تا به حال با پیامک های حاوی جملاتی چون تور استانبول فقط دو میلیون تومان یا پرواز به پاریس فقط و فقط یک میلیون و سیصد هزار تومان، وسوسه شده اید؟ طبیعی است؛ سفر برای هر کسی لذت بخش است؛ به خصوص اگر تفریحی باشد و هیچ دغدغه دیگری همراه مسافر نباشد. اما آیا تا به حال موقع تصمیم گیری برای مقصد سفر خود به این فکر کرده اید که چقدر از همین ایران خودمان را می شناسید و جاذبه های گردشگری ایران را دیده اید؟ تا امروز چند شهر را نه از داخل عکس ها بلکه از نزدیک دیده اید؟ کدام یکی را به قصد ماموریت های کاری رفته اید و در کدام سفر با آسایش تلفن همراهتان را خاموش کرده اید و پای به نقاط بکر آن گذاشته اید؟

iran-paradice

تجربه شیرین گردشگری

بگذارید از یک تجربه شخصی برایتان بگویم. درست پیش از این که من هم مثل شما درگیر مشغله های کاری شوم ( این را بدان جهت ذکر می کنم که پیش خودتان نگویید عجب آدم بیکاری است و دل خوش سیری چند!) در اولین ماه های دانشجو شدنم متوجه شدم قرار است اردوی سیاحتی به مقصد شهر های جنوبی کشور برگزار شود. من هم که تا آن زمان به خوزستان سفر نکرده بودم و از طرف دیگر خسته از روزهای امتحان بودم، سریع در این امر خداپسندانه شرکت کردم و البته که چند روز بعد هم عازم اهواز شدیم. از خاطرات متعدد سفر و اتفاقات فراوانش که بگذریم، یکی از مقاصد ما چغازنبیل بود؛ نیایشگاهی باستانی در نزدیکی شوش که از جاذبه های گردشگری ایران محسوب می شود. خاطرم هست که به محض ورود به ساحت چغازنبیل چنان آرامشی وجودم را در بر گرفت که هنوز که هنوز است، پس از سفرهایی که در کشورهای خارج از کشور هم داشتم، تجربه نکردم. وحدت حضور معنوی که از وجه کاربردی این معبد یعنی نیایش می‌آمد ناخودآگاه تزریق کننده آرامش و تزکیه روح بود.

zigorat-choghazanbil

ایران هم جاذبه های تاریخی دارد، هم طبیعی و هم مذهبی. هم مقصد بهارانه دارد هم پاییزه. هم می توان به جنگل های البرز و زاگرس پناه برد، هم سواحل دریای خزر؛ هم از صدای آب در آبشارها لذت برد و هم از دنج بودن غارها کیفور شد. چند نفر از ما نقش رستم و حمام وکیل را دیده؟ چند نفر از ما آرامگاه فردوسی و سعدی را زیارت کرده؟ تا به حال خوراکی های خوشمزه کدام منطقه ها را چشیده ایم؟ طعم کاک و قطاب و گز و نوقا را چشیده ایم؟

کلام آخر

مقصود سخن این است که خیلی مکان های جذاب دیگر در همین کشور خود ما هست که هنوز ندیده ایم. از شمال محبوب همگان گرفته که خیلی خیلی نقاط بکر و زیبا دارد تا شرق و جنوب و غرب کشور. خلاصه این که قبل از وسوسه شدن با پیامک تورهای لحظه آخری دست عزیزانمان را بگیریم و برویم یک گوشه دنج همین ایران خودمان.