شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


یکی از مشکلاتی که بسیاری افراد در خرید گوشی های موبایل دارند، نبود اطلاعات کافی در خصوص ویژگی گوشی ها و بررسی قیمت ها است. بیشتر افراد برای خرید یک گوشی موبایل ترجیح می دهند به بازار کامپیوتر و موبایل مخصوص شهر خود بروند و از آنجا که در این نوع پاساژها تنوع انواع گوشی های موبایل به شدت زیاد است و اطلاعات مشتریان هم کافی نیست، باید چند ساعتی را به بررسی و تحقیق انواع گوشی ها پرداخته تا دست آخر یک مدل را متناسب با بودجه خود خریداری کنند. اتلاف وقت، تنوع زیاد و وسوسه انگیز، امکان سواستفاده فروشنده به خاطر اطلاعات کم مشتریان از مشکلات احتمالی خرید سنتی موبایل است.

در چند سال گذشته که فروش اینترنتی ابزارهای دیجیتال توسط بعضی از شرکت ها افزایش پیدا کرده ، خرید آنلاین این نوع ابزارها مانند گوشی موبایل را بسیار راحت و سریع تر شده است. امروزه بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا برای رهایی از مشکلات خرید سنتی گوشی موبایل رو به خرید اینترنتی آورده تا بتوانند بهترین نوع مدل را برای خود انتخاب کنند. مالکان این سایت ها برای خرید راحت و سریع مشتریان خود سعی کردند تا تمامی اطلاعات مورد نیاز آن ها مانند ویژگی، بررسی آن با دیگر مدل ها، نمودار تغییر قیمت و نظرات دیگر کاربران را نمایش دهند تا مشتریان بتوانند با مقایسه مدل های مختلف در نهایت یکی را انتخاب و خریداری نمایند.

مزایای خرید آنلاین گوشی موبایل را شامل:

  • صرفه جویی در وقت
  • امکان مشاهده اطلاعات کامل تمامی گوشی ها
  • امکان مشاهده نظرات دیگران در خصوص گوشی مورد نظر و مجموع امتیازات داده شده به آن
  • بررسی قیمت گوشی و مقایسه خیلی سریع و راحت آن با فروشگاه های اینترنتی دیگر
  • مشاهده انواع رنگ مختلف گوشی
  • خرید سریع و آسان
  • امکان انتخاب محدوده قیمت بر اساس بودجه شما

کدام یک بهتر است؟ خرید آنلاین یا سنتی؟

با اینکه خرید آنلاین گوشی موبایل در ایران رشد چشمگیری داشته است؛ اما هنوز هم تعدادی معتقدند که باید گوشی را قبل از خرید لمس کرد تا راحتی آن مورد بررسی قرار بگیرند. این افراد از سایت های فروش اینترنتی فقط برای پیدا کردن مدل و بررسی مشخصات آن استفاده می کنند و سپس به نزدیک ترین فروشگاه نزدیک یا پاساژ ابزارهای دیجیتال رفته و گوشی خود را خریداری می کنند. در هر صورت این باز به خود شخص بستگی دارد که طرفدار کدام نوع خرید است. همچنین این افراد معتقدند که در هنگام خرید می توان از فروشنده تخفیف بیشتری نسبت به سایت گرفت.

نکات خرید آنلاین گوشی موبایل

در هنگام خرید مراقب فروشگاه اینترنتی که آن را بررسی می کنید، باشید. در هنگام خرید به مشخصات نوشته شده کاملا توجه کنید تا با نیاز شما مطابقت داشته باشد. همچنین فروشگاه هایی را انتخاب کنید که معتبر هستند و اینماد الکترونیکی را از وزارت صنعت و معدن دریافت کرده اند. به هیچ وجه در خرید عجله نکنید. گوشی موبایل دستگاهی است که شما باید چند سال بتوانید به خوبی از آن استفاده کنید، پس به دقت به بررسی مدل های مختلف بپردازید تا یک خرید خوب و عالی داشته باشید.