شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


خوشمزه ترین غذای دنیا متعلق به کجاست؟

غذا یکی از اصلی ترین و لذت بخش ترین نیاز های انسان است و هیچ کس نمی تواند بگوید که یک آشپزی عالی را دوست ندارد، امروزه با پیشرفت تکنولوژی و امکان ارتباط و سفر به نقاط مختلف دنیا عادت های غذایی جدید به وجود آمده است، و غذا دیگر تنها جنبه سیر کنندگی ندارد، بلکه تبدیل به نوعی تفریح و سرگرمی شده است، این علاقه مردم به غذا باعث به وجود آمدن انواع رستوران ها شده است. و در واقع مردم با تجارت غذا با هم در ارتباط اند. 

ما برای شما لیستی از خوشمزه ترین غذاهای دنیا آماده کرده ایم گرچه نمیتوان گفت که کدام آشپزی بهترین است.

غذای ایتالیایی

آشپزی ایتالیایی:

ایتالیا از جمله کشور هایی است که خوشمزه ترین غذاها را به خود اختصاص داد ه است، صحبت کردن در مورد غذا های ایتالیایی دشوار است بلکه بهتر است تنها از آن لذت برد!

 رنگ های زرد، قرمز و سبز در این بشقاب ها بهترین طعم ها را به همراه می آورند. به طور کلی بیشتر بشقاب های ایتالیایی از گوجه، نان و روغن زیتون مشتق شده اند. در واقع راز حقیقی آشپزی روش آماده سازی آن نیست بلکه بیشتر به کیفیت محصولات است.

بشقاب های ایتالیایی معمولا شامل روغن زیتون، پنیر و قهوه هستند. و اسپرسو شناخته شده ترین قهوه در ایتالیا است. پیتزا قطعا محصولی از مردم ایتالیا است. آشپز های ایتالیایی به شدت در آماده سازی غذا وسواس دارند، و با فراهم کردن با کیفیت ترین محصولات خوشمزه ترین غذاهای دنیا را تولید می کنند.

غذای فرانسوی

آشپزی فرانسوی:

غذا های فرانسوی کاملا خلاقانه و امروزی هستند. اما یک پیشینه قدیمی دارند. فرانسه برای سیب زمینی سرخ شده (فرنچ فرایز) بسیار مشهور است چیزی که احتمالا بیشترین و خوشمزه ترین غذای کره زمین را تشکیل میدهد. این کشور بیشمار غذای ملی دارد مانند ترینه و بیسکو که مشهور هستند.

پنیر نیز جزو اختراعات فرانسوی ها در نظر گرفته شده است زیرا آنان فهمیدند که پنیر می تواند جزو مواد پایه برای غذا به شمار رود. همچنین شراب نیز همیشه با بشقاب های فرانسوی سرو می شود.

غذای مکزیکی

آشپزی مکزیکی:

آشپزی مکزیکی به طور آشکار مخلوطی از غذا های اروپایی است به خصوص اسپانیایی. غذا های مکزیکی شامل لوبیا، ذرت، فلفل و همچنین گوشت مرغ، گاو، بز، و خوک  می شود.

استفاده از پنیر برای مکزیکی ها خیلی متداول نیست گرچه که اسپانیایی ها با خود پنیر را به این سرزمین آوردند.

همچنین مردم آفریقا و آسیا بر غذا های مکزیکی تاثیر گذاشته اند.

غذای اسپانیایی

آشپزی اسپانیایی:

هر غذا دوستی باید در مورد غذا های خوشمزه اسپانیایی بداند. به دلیل فتح اسپانیا توسط کشور های مختلف آشپزی این کشور از تنوع زیادی برخوردار است. غذا های اسپانیایی در اصل الهام گرفته شده است از امپراتوری روم است و به فراوانی میتوانید در آن قارچ ببینید.

همچنین ۹۰ درصد روغن زیتون جهان توسط اسپانیا تولید می شود.