شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


https://shetabmarketing.com/uploads/files/files/2018_10_10/18_43/image/files-eab1d91211/blogshow-car_audio_installation.jpg

موسیقی موقع رانندگی!!بله یا خیر؟

موسیقی هنر ترکیب صدای انسان با صدای سازها هاست. به بیان دیگر موسیقی زبان احساسات است. امروزه موسیقی تقریبا جزء جدایی ناپذیر زندگی بشر شده است و از لحاظ علمی این اصل ثابت شده است که موسیقی تاثیرات شگفت انگیزی در جهت های مختلف زندگی دارد ولی بدون شک موسیقی نیز مانند دیگر اجزای موجود در جهان هستی دارای فواید و مضراتی است که بر روح انسان تاثیر میگذارد. از فواید ان میشود به تمرکز و کاهش استرس و بهبود عملکرد ادراک و شناخت و جلوگیری از افسردگی و ... میشود. و از مضرات آن میتوان به این نکته اشاره کرد موسیقی هایی که خیلی احساساتی هستند و ما با آنها همزاد پنداری میکنیم باعث تحریک اعصاب سمپاتیک و پارا سمپاتیک میشود که عامل ضعف اعصاب میشود. بنابراین انتخاب نوع موسیقی برای گوش دادن مهم است.

در این مقاله ما موسیقی را به دو قمست تقسیم میکنیم و به بررسی آن میپردازیم : موسیقی های شاد و غمگین.

موسیقی شاد باعث بوجود آمدن هیجان و شادی در وجود و روح آدمی میشود وبه بیان عامیانه تر حال آدم را خوب میکند.

موسیقی غمگین احساسات را تشدید میکند و گاهی منجر به اشک ریختن میشود که این عمل باعث تخلیه هیجانات روحی فرد میشود. این تاثیر نیز بر انسان مفید است.

درمورد گوش دادن به آهنگ های شاد در ماشین باید این نکته را متذکر شویم که موسیقی های خیلی شاد و خیلی غمگین باعث ایجاد هیجانات مثبت و منفی شدیدی میشود که روح و فکر انسان را تسخیر میکند پس موسیقی های شاد ملایم بهترین انتخاب هستند. همچنین طبق آزمایش های انجام شده در آمریکا به این نتیجه رسیدند که  موقع رانندگی صدای موسیقی نباید زیاد باشد زیرا باعث عدم تمرکز میشود. بنابراین سعی کنیم موقع رانندگی به آهنگ های ملایم با صدای متوسط و کم گوش دهیم تا منجر به عدم تمرکز ما نشود.

عدم تمرکز در موقع رانندگی مساوی است با به خطر انداختن جان خود و دیگران.


در زیر چند نمونه آهنگ شاد ایرانی برایتان معرفی میکنیم :

1- اهنگ جدید محمدرضا رضوان بنام توهمونی

2-اهنگ جدید بابک جهانبخش بنام ای وای

3-اهنگ جدید ابراهیم علیزاده بنام سنی دیلر

4-اهنگ جدید محسن ابراهیم زاده بنام دونه دونه

5-اهنگ جدید سعید تاتایی بنام عشق جان


امیدواریم مطالب مورد استفاده شما قرار گرفته شده باشد.