شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


روستای زیارت

https://shetabmarketing.com/uploads/files/files/2018_10_25/18_05/image/files-9bfe8b8c48/blogshow-253618_815.jpg

روستای زیارت یکی از روستاهای بسیار زیبای شهرستان گرگان می باشد که حدود پانزده 15 کیلومتر از شهر گرگان فاصله دارد و با هر وسیله نقله ای در هر فصل سال قابل رفت و آمد می باشد. زبان بومی مردم این منطقه گیلک است.  این روستا یک روستای تاریخی و از جاذبه های بسیار زیبا و دیدنی برخوردار است. چشمه آب گرم یکی از جاذبه های زیبای این روستا بشمار می رود. این چشمه در چهار فصل سال گرم است و فواید درمانی دارد، از جمله بیماریهایی که در این چشمه قابل درمان است (لک و پیس، زخم های خارجی، زخم های عفونی، جوش صورت و پاکی کل بدن). همچنین نوشیدن آب این چشمه برای بیماریهای گوارشی به تایید مطالعات پزشکی رسیده است. طبیعت زیبای روستای (زیارت کوه و جنگل و رودخانه) هر ساله تعداد زیادی از مسافران را به سمت خود جذب نموده است.

 

روستای گنو

این روستا در پنجاه  50 کیلومتری شهرستان علی آباد کتول قرار دارد. زبان مردم این روستا کتولی است و تعداد ساکنین آن بیشتر از دویست  200  خانوار است. این روستا در سطح مسطحه ای از کوه واقع شده و بیشتر مردم آن در فصل تابستان قشلاق و یلاق می کنند و تعدادی کمی هم در تمام فصول سال در این روستای زیبا ماندگار هستند. شرایط آب و هوایی این روستا کوهستانی و تمام فصول سال سرد و خشک می باشد. جاذبه های توریستی این روستا امازاده گنو که از نوادگان امام حسین محسوب می شود و بعد مکان های تاریخی که آثار آنها قابل رویت و هنوز کشف نشده است، فوصیل های بسیار نادر، گل ها و میوه های وحشی که نظر هر بیننده ای را به خود جلب می نماید، دره های بسیار زیبا و همنشینی با ابرهای باران زا، مفرح ترین لحظات را برای هر گردشگری پدید می آورد.

 

روستای بالا چلی

https://shetabmarketing.com/uploads/files/files/2018_10_25/18_04/image/files-7ee172bdf0/blogshow-%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%DB%8C-%DA%86%D9%84%DB%8C-%D8%B9%D9%84%DB%8C%D8%A74.jpg

این رو ستا را می توان به بهشت لغب داد. طبیعت و ساختار روستایی انقدر زیبا و محیج است که قدم به قدم مناظر زیبا و جاذبه های جدید را تجربه خواهیم کرد. این روستا هم یکی از روستاهای علی آباد کتول محسوب می شود و فاصله آن از شهر حدود شصت کیلومتر 60 و برای رفت و امد در مسیر راه بدلیل نامناسب بودن جاده فقط از خودروهای شاسی بلند باید استفاد کـرد. زبان مـردم این روستا کتولـی و طبیعتا شغل آنان دامـداری و کشاورزی می باشد. تعداد ساکنین این روستا هم بیشتر از دویست 200 الی دویست و پنجاه 250 خانوار نیست. جاذبه هایی که در این روستا نهفته است و کمتر کسی به این مناطق پای گذاشته، می توان گفت: چشمه هایی که از دل کوه بیرون می آید و با قرار گرفتن در یک مسیر جویبار و بعد آبشار را تشکیل می دهد. غارهایی که تا بحال کسی داخل آن را کشف نکرده است، حیوانات وحشی از جمله روبا، شغال، خرگوش، گوراز، خرس، گربه وحشی و گرگ و پرندگان شکاری از جمله عقاب، شاهین، جغد و پرندگان زیبا از جمله بلبل، چکاوک، کبوتر وحشی، کبک، قرقاول و ... که در ارتفاعات قابل مشاهد و رویت می باشد.

 

این روستا جاذبه های ناشناخته بسیار منحصر بفرد زیادی را دارا می باشد که باید برای کشف آن در پیچ و تاب جنگل ها و کوه های و دره ها در جستجوی موضوعات بکر و کنکاش باشیم.

 

روستای شیرآباد

https://shetabmarketing.com/uploads/files/files/2018_10_25/18_04/image/files-ec7431c5bd/1441613638023_Aref-Karimi-19-th4.jpg

روستـای شیرآبـاد بـه لـحاظ دارا بـودن مـناظـر بسیار زیبـا یـکی از شنـاختـه تـرین روستـاهـای استـان گلـستـان مـی بـاشد. شـیرآباد نام بلند ترین آبشاری است که روستا را هم به نام آن گذاشته اند. تعداد ساکنین این روستا بیشتر از سه هزار خانوار است. این روستا یکی از روستاهای شهر خان ببین است و خان ببین یکی از شهرهای توابع شهرستان رامیان بشمار می رود . فاصله روستای شیرآباد تا شهر خان ببین بیشتر از شش کیلومتر نیست. جاذبه های بسیار مفرحی که در این روستا قابل مشاهد و کنکاش می باشد. آبشارهای هفت گانه است. از اولین تا سومین آبشار قابل راهپیمایی است و برای دیدن هر آبشار باید طبقه طبقه به ارتفاع بالاتری برویم. سومین آبشار همان آبشار معروف (شیرآباد) است که ارتفاع آن بیش از هشتاد الی صد متر می باشد. این آبشار از ارتفاعی بالا درون حوض بزرگی فرود می آید. آب این حوض بسیار سرد و اکثر جوانان درون آن آبتنی (شنا) می کنند. برای جستجوی مرکز تشکیل این آبشارها و دیدن طبقات دیگر این طبیعت جذاب و دیدنی باید از مسیر راه های صعبل العبوری به بالا برویم. در هر طبقه موضوعات و مناظر بسیار زیبا مشاهد خواهیم کرد.

 

(طبقه آخر) طبقه آخر غاری بسیار بزرگ و تاریک که در دل کوه نهفته است و مرکز این آبشارها از جریان آب درون این غار سرچشمه می گیرد. درون این غار سالها پیس توسط چند گردشگر اروپایی و آمریکایی کشف و به ثبت جهانی رسیده است. اما به لحاظ داستان های شاهنامه ای این کوه را به کوه دیو سفید لقب داده اند و به همین نام هم مشهور می باشد. می گویند: دیوه سفید از ترس رستم هنوز درون این غار پنهان و از داخل آن خارج نشده است. کوه دیو سفید به رشته کوههای قلعه ماران که در شهرستان رامیان واقع شده متصل می باشد.

 

روستاهای بکر و توریستی

بغیر از روستاهایی که قسمتی از موضوعات ناشناخته و بکر را توضیح دادم. روستاهای زیاد دیگری هست که هر کدام از مـوضوعـات و جـاذبه هـای خـاص و مـنحصر بفـرد خود را دارا مــی باشد. در این قسمت مختصری از روستاهای توریستی دیگر را بشحرح حال شما می رسانم.

 

روستای ویره - روستای ویره یکی از روستاهای شهرستان رامیان است. مردم این روستا خانه های خود را در شیب تند کوه ساخته اند و دیدن این سبک از ساختار روستایی در شیب تند کوه واقعا جای سوال برای هر بینده ای ایجاد می کند. رنگ چشم همه مردم این روستا از کودک تا بزرگسال، به لحاظ شرایط آب و هوایی و نوع تغذیه به رنگ آبی است و این یکی از پدیده های نادر مردم این منطقه بشمار می رود. دیدن این روستا و مردم آن به لحاظ توریستی و تفریحی بسیار جالب و لذت بخش و خالی از لطف نیست.

 

روستای وطن

روستای وطن یکی از روستاهای شهرستان آزادشهر می باشد. روستایی که هوای بسیار شاداب و مصرح بخش دارد. علت این هوای خوب و تمیز بدلیل بوی عطر مزراع سر سبز شالی و گلهای وحشی است. روستای وطن مرکز این طبیعت واقع شده و جاذبه های دیدنی بیشماری در خود جای داده، اعم از کوه، جنگلها، حیوانات وحشی، گیاهان دارویی ،گلهای وحشی، چشمه آب معدنی و ... بسیاری از موضوعات بکر دیگر که درمحیط اطراف این روستا قابل رویت می باشد.

 

روستای خوش یلاق

این روستا حدود سی و پنج کیلو متر از شهرستان آزادشهر فاصله و در فصل تابستان هوایی بسیار سرد و مطبوع دارد.

این روستا شکار گاه و محل استراحت رضاخان بوده و از آثار معروف تاریخی روستا خوش یلاق می توان کاخ رضا خان را نام برد.

روستاهای توریستی و بکر دیگر در استان گلستان، بیشمار می باشد که تعدادی از این روستاها را به شرح میرسانم:

 •  روستای رودبار
 •   روستای قشلاق
 •  روستای زمستان یورد
 •   روستای حسین آباد کال پوش
 •  روستای نرآب
 •  روستای تیل آبه
 •  روستای ماه دشت
 •  زیارتگاه آقا امام
 •  غزنوی
 •  چمچاله
 •  روستای چلی
 •  روستای محمد آباد