شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


چرا نباید از لوله کش ساختمان ارزان استفاده کنیم؟

https://shetabmarketing.com/uploads/files/files/2018_10_23/11_20/image/files-f0dae964/blogshow-Plumber.jpg

یکی از مهمترین مراحل تکمیل ساختمان بخشش تاسیسات مکانیکی می باشد و این اصلی ترین دلیل در استفاده از لوله کش ساختمان با تخصص و تجربه بالا است. عدم تخصص و تجربه کاری در تاسیسات مکانیکی ساختمان باعث ارائه قیمت های بسیار پایین توسط لوله کش ساختمان می شود که خود دارای دلایل زیادی دارد که در این مقاله به بررسی تعدادی از این دلایل می پردازیم.

 

دلایل قیمت ارزان در لوله کشی ساختمان

مهندسین ناظر و باتجربه بر این عقیده استوارند که دلایل زیر باعث ارائه قیمت ارزان در لوله کشی ساختمان می باشد.

  • نداشتن تجربه کاری، لوله کش ساختمان

  • استفاده از اجناس و نهایتا کار بی کیفیت

  • نبود سرعت اجرای کار لازم در عملکرد لوله کش ساختمان

  • عدم اجرای لوله کشی بر اساس نقشه های ارائه شده و استانداردها

در ادامه به بررسی دلایل فوق که مرتبط با لوله کش ساختمان می باشد می پردازیم.

 

نداشتن تجربه کاری، لوله کش ساختمان

بسیاری از افراد لوله کش ساختمان که تخصص و تجربه کافی برای اجرای امور تاسیسات مکانیکی ساختمان ندارند تنها جهت گرفتن کار و بهبود رزومه کاری خود اقدام به ارائه  قیمت های پایین می کنند.

این افراد فکر می کنند که لوله کشی بستن چند اتصال به لوله و سرهم کردن آنها از کنتور آب تا داخل ساختمان می باشد و به دلیل عدم تجربه کافی باعث بالا رفتن ضایعلت و پرتی لوله و اتصالات مصرفی می شوند و چندین برابر تفاوت قیمت پایین ارائه شده را به مالک یا پیمانکار ساخت ضرر وارد می کنند.

البته لازم بذکر است که ارائه کار به پیمانکار و لوله کش ساختمان با تجربه این مشکل را مرتفع نکرده و گاهی دیده شده که این افراد بعد از انعقاد قرارداد، کار را به افراد کم تجربه و غیر متخصص واگذار می کنند.

سرعت انجام کار تاسیسات ساختمان مانند لوله کشی آب و فاضلاب باید منطقی باشد. اینکه سرعت عمل را به عنوان یک پارامتر مثبت ارائه کنیم تنها زمانی قابل قبول خواهد بود که کار بصورت تیمی و گروهی انجام شود.

متاسفانه دیده شده که برخی از مجریان تاسیسات حتی با وجود اینکه سابقه زیادی هم در کار دارند باز کار را به تنهایی و یا تنها با یکی دو نفر دیگر انجام می دهند. این کار باعث از دست دادن فرصت و زمان برای شما خواهد شد.

https://shetabmarketing.com/uploads/files/files/2018_10_23/11_20/image/files-4f588d195d/blogshow-Pipes.jpg

 

نبود سرعت اجرای کار لازم در عملکرد لوله کش ساختمان

سرعت مناسب اجرای کار لوله کشی آب و فاضلاب در اجرای به موقع مراحل بعدی کار و نازک کاری ها بسیار موثر بوده که این امر تنها با اجرای کار تیمی و گروهی توسط لوله کش ساختمان با تجربه امکان پذیر است.

 متاسفانه برخی از مجریان تاسیسات با سابقه هم کار را به تنهایی و یا یکی دو نفر دیگر انجام می دهند که این کار باعث طولانی شدن زمان اجرای پروژه و تاخیر در شروع مراحل بعدی کار می شود.

امیدوارم تنها با توضیح همین دو دلیل برای استفاده از لوله کش ساختمان با تجربه متقاعد شده و یکی از اصلی ترین مراحل اجرای کار در ساختمان را با قیمت ارزان به نابودی نکشانید.