شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


مکان های ناشناخته

توریسم ماجراجویانه نوعی گردشگری است که در آن افراد به دنبال کشف چیزهای تازه و پرهیجان هستند. این نوع گردشگری امروزه طرفداران بیشماری پیدا کرده است. این افراد خود را محدود به شرایط و مکان خاصی نمی کنند و یکی از چالش های آنها سفر به مکان هایی است که قبلا کسی پا بر روی آنها نگذاشته است. و حتی پا را فراتر گذاشته و برنامه ریز خاصی برای سفر خود نمی کنند. برای آنها گم شدن در مکانی بکر جذابیت بالایی دارد. مکان های ناشناخته بسیار زیادی بر روی این کره خاکی وجود دارند که هنوز بکر و دست نخورده هستند. عکسهایی که از مناطق بکر گرفته شده اند معمولاً طرفداران بیشتری پیدا می کنند. البته این نوع سفرها آدم های خاص خود را طلب می کند. برای پا گذاشتن به مکان های ناشناخته باید دانش و تجربه کافی داشت. ایران نیز مکان های ناشناخته و یا بهتر بگوییم کمتر شناخته شده زیادی دارد. البته کمتر گردشگری است که از کشوری دیگر به قصد ماجراجویی به ایران سفر کند ولی اگر طرفدار این نوع سفر هستید با کمی تحقیق حتما مقاصد بینظیری خواهید یافت.

 

این نکته قابل توجه است که باید افرادی که این نوع سفرها را بر عهده می گیرند مانند راهنمایان تور و آژانس های مسافرتی مسئولیت بزرگی بر عهده آنهاست. زیرا ممکن است خطراتی ناشناخته در حین سفر برای افراد ایجاد شود. و یا گاهی خطرات جانی برای مسافران در پی داشته باشد. عدم وجود امکانات ضروری در مکان های ناشناخته نیز خود محدودیت دیگری است. باید در سفر به این مناطق دقت زیادی در به همراه داشتن ضروریات سفر کرد. از تمام محدودیت ها که بگذریم این نوع سفر طرفداران بیشماری دارد.

در سفر به مکان های ناشناخته باید حتما اصول گردشگری را رعایت کرد و از سفر کردن غیرمسئولانه پرهیز کرد. زیرا سفر غیرمسئولانه افرادی ممکن است خسارات جبران ناپذیری به آن مکان وارد کند.

 

در ادامه به چند مورد از مکان های ناشناخته ایران اشاره می کنیم:

  • تالاب لیپار: تالابی صورتی رنگ که در جاده ساحلی چابهار قرار دارد و در ماه هایی از سال به دلیل وجود پلانکتون هایی که در آن زندگی می کنند و به رنگ قرمز هستند آب تالاب به رنگ صورتی در می آید.
  • دره اجنه اخلمد چناران: دره ای ییلاقی و زیبا با آب و هوایی خنک و مطبوع که آبشارها و طبیعتی بسیار خیره کننده دارد.