شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


بیوگرافی یا سرگذشت نامه مربوط به سبکی در ادبیات است که به شرح و توصیف رخداد ها و روند زندگی یک یا چند نفر می پردازد . نوشتن بیوگرافی باید به گونه ای لحاظ گردد که این نوشته خلاصه ای از مهم ترین توانایی های شخص مثلا راجع به تحصیل و یا علایق باشد قبل از همه بایست بدانید که برای چه کسانی بیوگرافی می نویسید زیرا بیوگرافی برای آن نوشته می شود که بتوانید دیگران را از توانایی ها و مهارت های شخصی مطلع نمایید. پس لازم است بدانید که این اطلاعات مخاطب، معلم، همکار، استاد، انجمن علمی و یا عامه مردم هستند. پس خواننده معرفی نامه که چه کسی باشد در الویت قرار می گیرد.

bio
 نکات کاربردی در نوشتن بیوگرافی

 بهتر است برای نوشتن معرفی نامه از یک الگو مشخص استفاده نمایید و مرحله به مرحله در پاسخگویی ادامه دهید . یک نسخه راهنما نیز می تواند کمک کننده باشد. از فعالیت های علمی و استعداد هایی که در آن زمینه مستعد هستید لیست مشخصی تهیه نمایید و در قسمت مخصوص به معرفی نامه بگنجانید اگر چه جزو ضروریات نیست اما می توان یک لیست از خصوصیات اخلاقی و علایق شخصی تهیه کنید .زبان و بیان این که چگونه خود را معرفی کنید مهم است اگر این معرفی نامه برای اشخاص مشخصی باشد از زاویه دید اول شخص استفاده کنید و اگر برای جمع یا گروهی نوشته می شود بهتر است زاویه دید سوم شخص بکار برده شود. اطلاعات جانبی و غیر ضروری در نوشتن رزومه بی تاثیر خواهد ماند پس بهتر است از کلیات استفاده نمایید 

bio
کلام آخر

اگر می خواهید یک بیوگرافی حرفه ای بنویسید لازم نیست اطلاعات غیر ضروری را سطر به سطر درج نمایید خلاصه نویسی و ایجاد را فراموش نکنید بعد از نوشتن خصوصیات فردی و معرفی های لازم یک بار دیگر آن را اصلاح نمایید و از شخصی بخواهید این بیوگرافی را بخواند تا اشکالات آن را به شما بازگو کند و در آخر نوشته را پاک نویس فرمایید.