شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


کاغذ دیواری چیست ؟

کاغذ دیواری نوعی پوشش تزیینی به شمار می آید که برای پوشش دادن سطوح داخلی انواع دیوار ها در خانه ها ، ادارات و دیگر ساختمان ها  استفاده می شود. کاغذ دیواری به دو صورت رول و متری فروخته می شود .کاغذ دیواریمی تواند در مدل های متنوعی طراحی و ساخته شود .کاغذ دیواری در چهار نوع  تولید می شود: چاپ مسطح، کلیشه ای، سیلک اسکرین و چاپ دورانی.

انواع کاغذ دیواری:

کاغذ های دیواری به دو دسته تقسیم می شوند: 

  • کاغذ دیواری بر اساس جنس 

  • کاغذ دیواری بر اساس طرح های متفاوت 

کاغذ دیواری بر اساس جنس:

کاغذی: همانطور که از نامش پیداس جنس آن از کاغذ است. با چسب مخصوصکاغذ دیواری به دیوار چسبانده می شود و  1 تا 2 سال دوام دارد. این نوع از کاغذ دیواریبسیار نازک و غیر قابل شستشو می باشد، به دلیل استحکام بسیار پایین مشکلات زیادی را نیز به همراه دارد از جمله  امکان آسیب دیدن به هنگام جابه جایی وسایل در منزل. می توان گفت تنها مزیت این نوع کاغذ دیواری نسبت به انواع دیگر آن قیمت ارزان آن می باشد.

pvc: این نوع کاغذ دیواری دارای استحکام بسیار بالایی می باشد و امکان پارگی آن خیلی کم است، قابلیت شستشو دارد و ضد خش است. از دوام بسیار بالایی برخوردار است ، دوام آن تا 5 سال می باشد. ابعاد این نوع محصول بسیار  کوچک است. جنس آن از نوع پلاستیک یا پلی وینیل کلراید میباشد و در اثر گرمای زیاد خورشید یا آتش سوزی مواد سمی تولید می کند پس دقت کنید که حتما  نوع استاندارد آن را خریداری کنید. 

نانو: این محصول با استفاده از تکنولوژی نانو تولید شده است و علاوه بر مزیت های کاغذ های دیواری pvc دارای مزیت های دیگری نیز می باشد. به هیچ وجه دوده یا لکه نمیگیرد و همچنین عایق صدای خوبی محسوب می شود. در برابر گرما و حرارت بسیار مقاومند ، به خاطر مزایای بالا نسبت به کاغذ های دیواری دیگر قیمت بالاتری دارند.

کاغذ دیواری بر اساس طرح های متفاوت:

کلاسیک: سبک کلی کاغذ دیواری های کلاسیک در طرح های داماسک، گل دار، راه دار، چهارخانه و ... می باشد . رنگ بندی ای نوع کاغذ دیواری تر کیبی از رنگ های نقره ای، طلایی و آبی و به طور کلی رنگ هایی با بافت کلاسیک می باشد.

بافت دار: این مدل قابل شستشو نیست و ساختارش الیافی مانند است . کاغذ دیواری های بافت دار با عمق دادن به دیوار ها عایق های نسبتا مناسبی برای جذب صدای محیط محسوب می شود.

سه بعدی: این نوع کاغذ دیواری ها اشکال سه بعدی بر روی آنها چاپ می شود. در واقع نوعی کاغذ دیواری پوستری هستند که اشکال را به صورت سه بعدی نمایش می دهند.

فانتزی: این مدل طیف های بسیار گسترده ای دارد طوری که می توان در اتاق عروس، اتاق کودک، اتاق دختر، اتاق پسر و .... از آن استفاده کرد.