شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


تولید محتوا و سئو را بیشتر بشناسید

قبل از هرچیز بهتر است با مفهوم سئو یا بهینه سازی موتور جستجو آشنا شویم. (SEO/Search Engine Optimization)

سئو یک تکنیک است تا بازدید از صفحه و ترافیک وبسایت شما را جهت رتبه بندی (RANK) بالاتر در موتورهای جستجو افزایش دهد.
قراردادن استراتژیک عبارات کلیدی و کلمات کلیدی در متن و اضافه کردن لینک ها، خوانندگان صفحه وبسایت شما را افزایش خواهد داد.
آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا سایت شما به سئو نیاز دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت، اکثر بازدید کنندگان از طریق جستجو در موتورهای جستجوگر نظیر گوگل، یاهو و ... به سایت شما راه پیدا می کنند که در این میان گوگل به دلیل کاربردی تر بودن از محبوبیت خاصی برخوردار است. پس موتورهای جستجوگر یک مسیری را جهت افزایش بازدید برای تمام سایت ها فراهم کرده اند. سوال بعدی که به ذهن شما می رسد احتمالاً این خواهد بود که چطور برخی سایت ها در نتایج جستجوی گوگل در صفحات اول ظاهر می-شوند و برخی دیگر در صفحات انتهایی؟؟ در پاسخ به این سوال پیشنهاد می کنیم نگاه دوباره ای به معنی سئو بیاندازید :
 سئو یعنی بهینه سازی موتور جستجو
حال شما پاسخ دهید که چرا برخی سایت ها در نتایج جستجوی گوگل در صفحات اول ظاهر می شوند و برخی دیگر در صفحات انتهایی؟؟ پاسخ شما کاملاً درست است افرادی که عمل بهینه سازی را جهت دریافت نتایج بهتر در جستجوگرها بهبود بخشیده اند در گوگل رتبه بالاتری را به خود اختصاص داده اند. در اینجا به شما کمک خواهیم کرد تا با برخی از تکنیک های سئو در مقاله نویسی آشنا شوید.
مراحل زیر را جهت یادگیری تکنیک های سئو در مقاله نویسی دنبال کنید:
 

1- شرح مقاله :

مقالات باید به شکلی نوشته شوند که جذاب و آموزنده باشند و از زاویه جدیدی روی یک موضوع خاص متمرکز شوند. یک متن خوب با اطلاعات مفید باعث خواهد شد تا مخاطبین شما خواندن مطلب را ادامه دهند. 
در کل مقاله شما باید مفید، سرگرم کننده و ارزشمند باشد. یک مقاله با محتوای خوب می تواند ترافیک بیشتری را جذب کند. از طرفی این امر باعث می شود مقاله شما جذاب تر شود و بازاریابان اینترنتی و تبلیغ کنندگان، لینک سایت شما را در سایت خود قرار داده و از  این طریق بازدید سایت شما را افزایش دهند.
 

2- لیستی از عبارات کلیدی و کلمات کلیدی برای مقاله خود را ایجاد کنید :

زمانی که در موتورهای جستجوگر به جستجو می پردازید چه چیزی را جستجو می کنید؟ یک کلمه و یا یک عبارت؟ در پاسخ به ساده ترین شکل، می توان گفت کلمه ای که آن را وارد کادر جستجوی یک جستجوگر نظیر گوگل می کنید، کلمه کلیدی است و عبارت یا جمله ای که مرتبط با یک موضوع خاص می باشد عبارت کلیدی است.
یک مثال ساده، زمانی که کلمه "شهرداری" را جستجو می کنید کلمه کلیدی "شهرداری" است و مربوط به شهرداری تمام مناطق می شود و جستجو کلی خواهد بود. اما زمانی که عبارت "شهرداری منطقه 22" را جستجو می کنید از عبارت کلیدی استفاده کرده اید و جستجو جزئی تر است. 
سعی کنید یک لیست از کلمات کلیدی و عبارات کلیدی که می تواند به بازدیدکنندگان کمک کند تا در جستجوی خود راحتتر به سایت شما راهنمایی شوند را ایجاد کنید تا در جستجوی موتورهای جستجو نتایج بهتری بگیرید.
 
کلمات کلیدی
 

3- ویرایش مقاله پس از نگارش :

متن مقاله را از لحاظ دستور زبان و نگارش املائی بررسی کنید که بدون اشتباه باشد. مقاله را به پاراگراف های کوتاه با سر فصل تقسیم کنید و از مهمترین کلمات کلیدی و عبارات کلیدی در ابتدای مقاله استفاده کنید. (ترجیحاً در اولین جمله و در بند اول)
از کلمات کلیدی یا عبارات کلیدی به طور مکرر استفاده نکنید و آنها را به طور طبیعی در سراسر متن در ریتم خواندن مقاله قرار دهید. تراکم مناسب برای کلمات کلیدی در سئو بین 1 تا 3 درصد کل کلمات متن می باشد.
مهمترین کلمات کلیدی و عبارات کلیدی را در عناوین و سر تیترها قرار دهید. قرار دادن کلمات کلیدی زیاد در محتوا کار تازه کارها است، چرا که موتور جستجوی گوگل آن را به عنوان یک امر فریب دهنده در تولید محتوا تشخیص می دهد. اگر عنوان شامل عبارت کلیدی باشد، اولین جمله مقاله نیز باید کلید واژه باشد. سعی کنید مقاله را از طریق یک سوال شروع کنید.
ویرایش

4- بهتر است مقاله شامل هایپرلینک باشد :

هایپرلینک ها لینک هایی هستند که صفحات  دیگر وبسایت شما را به یکدیگر متصل می کنند. شما می توانید یک کلمه و یا عبارت را برجسته کنید و آدرس وبسایت را اضافه و لینک نمائید. این مورد می تواند در بهینه سازی موتور جستجو یا سئو نقش بسزایی داشته باشد.
 
هایپرلینک

 

5- ایجاد لینک اتصال به مقاله :

حتی اگر یک مقاله عالی نوشته اید باید اجازه دهید همه اشخاص دنیا آن را ببینند و بخوانند. با ایجاد یک لینک مربوط به مقاله خودتان می توانید آن را در شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک یا توئیتر به اشتراک بگذارید و دیگران را تشویق کنید که آن را با دیگران نیز به اشتراک بگذارند.
تبدیل کلمات کلیدی به یک لینک قابل کلیک باعث می شود جستجوگر گوگل آن کلمه کلیدی را مهم تر تشخیص دهد.
 

6- ایجاد راهی ساده جهت به اشتراگ گذاشتن مقالات شما از طرف سایت های مختلف :

اگر گوگل بتواند مقاله شما را از طریق اشتراک گذاشتن اشخاص دیگر در سایت های مختلف در جستجوهایش بیابد رتبه بهتری را به شما اختصاص خواهد داد.
 

سخن آخر: 

با رعایت موارد بالا می توانید مقاله مناسبی را مطابق با تکنیک های سئو و تولید محتوا بنویسید و نتایج بهتری را جهت جستجو در جستجوگرها با استفاده از کلمات و عبارات کلیدی مناسب به سایت خود اختصاص داده و بازدید سایت خود را به راحتی افزایش دهید.
 
بیشتر بخوانید
ارسال دیدگاه

آیا شما ایده خاصی برای تکمیل این مقاله دارید؟
لطفا نظرات خود را در مورد این مقاله اعلام کنید. با تشکر