شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


روش‌های تولید محتوا

تولید محتوا، راهکاری است که یک کسب و کار می‌تواند برای جذب مخاطب و افزایش ترافیک و بهبود سئو وبسایت خود از آن استفاده نماید. تولید محتوا، یک استراتژی مهم در بازاریابی محتوا است. تیم های موفق بازاریابی محتوا تنها با نوشتن چند پست وبلاگ انتظار ندارند که SEO وب سایت به سرعت بهبود یابد. این کار نیاز به گذشت زمان دارد. در اینجا به برخی از انواع مختلف تولید محتوا اشاره می‌کنیم که می تواند سرعت شما را در این زمینه افزایش دهد.

۱. با استراتژی محتوای دقیق شروع کنید

آیا می‌خواهید موفقیت در بازاریابی محتوا را سریع تر تجربه کنید؟ پس باید یک برنامه داشته باشید. براساس نظرسنجی یک موسسه بازاریابی محتوا، تنها ۴۴ درصد از بازاریابان محتوا دارای یک استراتژی واضح هستند. برای اینکه بتوانید ذهن خود را روی محتوای مورد نظر متمرکز نمایید باید بتوانید به پرسش های زیر پاسخ دهید. بدون پاسخ دادن به این سوالات، شما فقط وقت خود را تلف می‌کنید.

  • چه تصویری از کسب و کاری که می‌خواهم در مورد آن بنویسم در ذهن دارم؟
  • چه نوع محتوایی می تواند ذهن مخاطبان هدف را درگیر خود کند؟
  • راه های ایده آل برای ارائه مطلب به مخاطبان هدف چگونه است؟

۲. عنوان های متعدد بنویسید

عنوان ها همیشه نقش مهمی در بازاریابی ایفا کرده اند. آنها در پست های رسانه های اجتماعی، ایمیل ها و کانال های مختلف دیگر به کار می‌رود. متاسفانه بسیاری از افرادی که در تولید محتوا به موفقیت نمی‌رسند، عنوان های مناسب و جذاب برای محتوای خود در نظر نمی‌گیرند. استراتژیست های موفق بازاریابی محتوا، معمولا بیش از ۲۵ عنوان می‌نویسند و از بین آنها بهترین و جذاب ترین را انتخاب می‌کنند. پس اگر مدت زمانی را صرف پیدا کردن عنوان مناسب محتوای خود کردید، نگران اتلاف وقت نباشید. 

۳. محتوای اورجینال تاثیر بیشتری دارد

نظرسنجی اخیر Social Media Examiner نشان می‌دهد که 81 درصد از استراتژیست های محتوا اعتقاد دارند که تولید محتوای اورجینال در بازاریابی محتوا موثرتر است. البته این کار نیازمند صرف هزینه و زمان بیشتر است ولی چند تکنیک وجود دارد که می‌تواند در انجام این کار به شما کمک کند.

 

  • انجام یک مصاحبه تخصصی یک راه سریع برای تولید محتوا این است که یک یا چند سوال را مطرح کنید و آن را برای چند متخصص در این زمینه ارسال نمایید. آنها پاسخ های خود را برایتان ارسال می‌کنند و شما این پاسخ ها را به عنوان محتوا در وبلاگ خود قرار می‌دهید.

  • جمع آوری محتوای تولید شده توسط کاربران اگر نمی‌خواهید خودتان محتوا تولید کنید، می‌توانید از کاربران، فالوورها یا طرفداران خود کمک بگیرید. برای این کار یک جایزه تعیین کنید یا یک مسابقه برگزار نمایید و از آنها بخواهید تا تصاویر لحظاتی که از محصولات شما استفاده می‌کنند را برایتان بفرستند. با این کار محتواهای منحصر بفردی بدست می‌آورید.

  • "پشت صحنه" را منتشر کنید. بسیاری از ما فکر می‌کنیم که برای محتوای اورجینال باید ایده های کاملا جدید ارائه شود، اما بسیاری از خوانندگان شما فقط می‌خواهند شما را بهتر بشناسند. در اطراف فروشگاه یا دفتر خود با یک دوربین حرکت کنید و اتفاقات روزمره خود را ضبط نمایید و سپس این تصاویر را در پست اینستاگرام یا وبلاگ خود قرار دهید. شما اکنون یک محتوای منحصر به فرد دارید که به خوانندگان در ایجاد روابط قوی تر با کسب و کار شما کمک می‌کند.

تیم حرفه ای شتاب مارکتینگ برای تولید محتوایی جذاب،‌ در کنار شماست.
همینک برای مشاوره ای رایگان و کارآمد با شماره 021284217 تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید
ارسال دیدگاه

آیا شما ایده خاصی برای تکمیل این مقاله دارید؟
لطفا نظرات خود را در مورد این مقاله اعلام کنید. با تشکر