شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


معیارهای گوگل برای تولید محتوا

شرکت گوگل در راستای بهینه سازی فعالیت های گوگل هر روز روش های جدیدی را خلق می کند. در این مقاله می خواهیم روش درست ایجاد محتوای صحیح در وب سایت و تولید محتوا مبتنی بر SEO که یکی از ارکان تولید محتوای مناسب می باشد را به شما آموزش دهیم.

محتوا مناسب از نظر گوگل

 • اطلاعات خود را هدفمند به مخاطبین خود منتقل کنید. محتوای مناسب وب سایت شما می تواند بازدید شما را افزایش دهد. تولید محتوای مناسب، باعث افزایش رنک سئو و بالا رفتن میزان ترافیک وب سایت شما می شود.
 • لازم است بدانید که وب سایت خود را نباید از کلمات کلیدی پر کنید زیرا گوگل آن را فریب دادن به حساب می آورد که موجب می شود از بازدید سایتتان اجتناب کند.
 • دسترسی به وب سایت را راحت کنید! در واقع مخاطبین باید بتوانند از مرورگرهای مختلف برای بازدید از سایت شما استفاده کنند. این کار به وب سایت شما کمک می کند تا crawler ها (خزندها) به سایت شما وارد شوند و از محتوای شما  بازدید کرده و در نتیجه میزان ترافیک وب سایت شما را افزایش دهند.

5 ویژگی مهم برای تولید محتوا مناسب

تولید محتوا در مدیریت محتوا و یا CMS بسیار مهم می باشد که بعضی از این نکات را به شما معرفی می کنیم.

 • گذاشتن عنوان مناسب: محتوای مناسبی که در آن از کلمات کلیدی استفاده شده باشد می تواند بسیار مفید باشد. برای مثال اگر موضوع محتوای شما اختلال روانی دو شخصیتی بود شما می توانید از عنوان هایی مثل: "شناخت اختلال دو شخصیتی" استفاده کنید.
 • استفاده از تگ ها: استفاد کردن از تگ های H1, H2, H3, H4، برای عنوان مطلب، عنوان پاراگراف، زیرمجموعه های مطالب، و زیر شاخه ها نکاتی است که در تولید محتوای متن باید رعایت شود.
 • پاراگراف بندی کردن متن: پاراگراف بندی صحیح متن که در آن باید جملات طوری به کار برده شوند که مفهوم را به آسانی برساند. باید خودتان را جای مخاطب قرار دهید.
 • استفاده از کلمات کلیدی:  حتما کلمات کلیدی که در متن به کار برده اید را به همان صفحه محتوای (درصورت وجود صفحه) آن لینک دهید (لینک بیلدینگ). لینک های داخلی نقش بسیار مهمی در بهینه سازی وب سایت دارند.
 • گذاشتن عکس: گذاشتن عکس مرتبط با موضوع و همچنین استفاده کردن از کلمات کلیدی مهم است. استفاده از کلمات کلیدی در نام گذاری عکس به کار برده شده در وب سایت به شما کمک می کند که با آن کلمات کلیدی وب سایت شما به گوگل معرفی شده و این به بهینه سازی سایت شما کمک شایانی می کند.

تجزیه و تحلیل محتوای سایت به کمک گوگل آنالیز

یکی از راهکار هایی که گوگل برای بررسی کردن محتوای مناسب در وب سایت ها ایجاد کرده است، گوگل آنالیز می باشد. شما می  توانید با گوگل آنالیز (google analysis) به بررسی نقاط ضعف و قدرت خود در تولید محتوای وب سایت پی ببرید. گوگل آنالیز می تواند راه کارهای بسیار هوشمندانه برای بررسی محتوا و تولید محتوای مناسب و دسته بندی و مدیریت محتوا و پیدا کردن یک استراتژی مناسب در تولید محتوا در یک وبسایت باشد.

مباحثی که در گوگل آنالیز مورد بررسی قرار می گیرد

 • ابتدا شما باید Google Analytic را فعال کنید.
 • بررسی مشاهدات توسط منبع که می تواند داده هایی که برای بازاریابی احتیاج دارید را در اختیارتان قرار دهد.
 • دادن اطلاعات در مورد بهترین عنوان بر اساس میزان کلیک های که خورده است.
 • بررسی بازدید هایی که از وب سایت شده است و اینکه افراد چه میزان بازدید مرجوعی در وب سایت داشته اند.
 • بررسی ارجاعات اجتماعی و اینکه کدام محتوای مناسب می توانند برای شما در یک شبکه اجتماعی ارجاع ثانویه داشته باشد و این می تواند از طرف گوگل برای شما خود امتیاز محسوب شود.
 • معرفی داده های نامناسب که می تواند به شما کمک کند تا  داده های مناسب تری را در وب سایت بگذارید.
 • تحلیل گزارشات جمعی در بازاریابی و درک سلیقه مشتریان و تحلیل بازار که از بررسی محتوای سایت تولید شده اند می تواند برای شما بسیار مفید باشد.
 • بررسی میزان ارزش صفحات بر اساس طراحی صفحه (ستون ها، جدول ها، دادههای جدول) که می تواند در گوگل آنالیز روش مرتب سازی آن را بر اساس وزن آن مورد بررسی قرار دهید.

تولید محتوا مبتنی بر سئو

قبل از هرچیز لازم است بدانیم که سئوی محتوا یعنی بهینه ساز محتوای وب سایت در موتورهای جستجو. این فرآیند هرچه دقیق تر انجام شود، می تواند برای شما بازدید کنندگان بیشتری را به ارمغان بیاورد. محتوا به داده هایی گفته می شود که از طریق آن به مخاطبین می توان اطلاعاتی که احتیاج دارند را بدهیم. یکی از مهم ترین اهداف محتوای مبتنی بر سئو بالا بردن میزان بازدید وب سایت می باشد.

روش تولید محتوا مبتنی بر SEO

 • کلید واژه: به کار بردن کلید واژه ی مناسب و همسو با محتوا که می تواند حجم سنگینی از بازدید را برای شما ایجاد کند.
 • بهینه کردن کلمات کلیدی: لازم است بدانید که چطور و کجا از یک کلید واژه استفاده کنید.  seo  Moz  می تواند بهترین راهکار برای بررسی بهینه سازی کلید واژه مناسب باشد.
 • محتوا گذاری مناسب: محتوا گذاری منطقی در وب سایت می تواند در بهینه سازی سایت  شما کمک کند تا مخاطبین بتواند مطالب را به راحتی مطالعه کنند که منجر به افزایش بازدید در وب سایت شما شود.
 • استفاده از بک لینک: حتما کلمات کلیدی خود را که در وب سایت استفاده کردید به صورت بک لینک در وب سایت های دیگر معرفی کنید. بک لینک کردن کلمات کلیدی در وب سایت های دیگر می تواند میزان بازدید از وب سایت شما را بسیار افزایش دهد.

حرف آخر

رعایت نکات تولید محتوا در وب سایت، باعث می شود که گوگل به شما امتیاز دهد. ضمنا فراموش نکنید یک وبمستر فقط برای بالا بردن میزان ترافیک موتور جستجوگر لازم است استانداردهای تولید محتوا را درست رعایت کند. اگر وبمستر هستید حتما درباره ی الگوریتم ها و انواع کرم های که تولید شده و مقالات سئو مرتبا تحقیق کنید و اطلاعات خود را به روز کنید تا بتوانید محتوا ی بهتر را با رعایت استاندارد های بروز گوگل تولید کنید.

 

بیشتر بخوانید
ارسال دیدگاه

آیا شما ایده خاصی برای تکمیل این مقاله دارید؟
لطفا نظرات خود را در مورد این مقاله اعلام کنید. با تشکر