شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


تولید محتوا برای وبسایت های آموزشی

دوره و زمانه عوض شده است. روش های آموزش تغییر کرده اند. ما اکنون در عصر اطلاعات قرار داریم، جایی که مردم برای پیدا کردن پاسخ سوالات یا یادگیری مهارت ها به سراغ اینترنت می روند. اینگونه دسترسی راحت و آسان به اطلاعات و مطالب آموزشی باعث شده که گوگل میزبان حداقل یک تریلیون جستجو در هر سال باشد.

اگر شما یک وب سایت آموزشی دارید و در تلاش برای رقابت در فضای آنلاین هستید، باید محتوای آموزشی منحصر بفرد ارائه دهید. اینگونه تصور کنید که برنامه بازاریابی محتوا مانند خودروی شماست و محتوای آموزشی مثل سوخت خودرو عمل می کند. بدون سوخت مناسب خودروی شما قادر به حرکت نیست. محتوای شما عاملی است که نگاه ها را به وب سایت شما جلب می کند. پس اگر می خواهید یک وب سایت آموزشی جدید راه اندازی کنید یا وبسایت خود را ارتقا دهید، نکات زیر می تواند در تولید محتوای آموزشی بهتر به شما کمک نماید.

ایجاد محتوای با کیفیت

هنوز بسیاری از محتواهای آموزشی کیفیت لازم را ندارند. و اگر این نوع محتوا، ارزش ایجاد نکند، موجب می شود که مخاطب این احساس را داشته باشد که وقت خود را تلف کرده است. هنگامی که شما محتوای آموزشی ارائه می دهید، کسانی که این مطالب را می خوانند به نوعی به شما اعتماد کرده اند. اگر این اعتماد از دست برود، شکست خواهید خورد. پس روندی را که در حال حاضر برای تولید محتوا انجام می دهید، دوباره بازبینی و ارزیابی کنید.

ایجاد محتوای تعاملی و جذاب

محتوای وب سایت شما با استفاده از تکنیک های سئو می تواند در نتایج جستجوی گوگل به خوبی ظاهر شود. اما اخیرا با به روز رسانی الگوریتم گوگل، محتوا فقط در مورد بهینه سازی کلمات کلیدی نیست، بلکه ارزش آن بر اساس تجربه ای که محتوای آموزشی شما به کاربر می دهد و میزان مفید بودن آن هم اهمیت یافته است. اما نگران نباشید، سعی کنید از خلاقیت خود کمک بگیرید و به دنبال یافتن روش های مختلف برای جذب کاربران باشید. برای شروع، سعی نکنید چرخ را دوباره اختراع نمایید. مقداری تحقیق کنید و نگاهی به آنچه که دیگران برای تولید ایده های جدید انجام داده اند بیندازید.

نترسید! به پیشرو بودن در تولید محتوا فکر کنید

بسیاری از مردم همچنان این ضرب المثل را در نظر دارند : «چرا باید گاو بخریم وقتی می توانیم شیر را با قیمت ارزان تر تهیه کنیم؟» . نتیجه این تفکر این است که بیشتر محتواهای آموزشی ایجاد شده پیشرو نیستند، زیرا تولید کنندگان آنها می ترسند، وقتی محتوای اختصاصی خود را تولید کردند، کسی سراغشان نیاید و شکست بخورند. به عکس این اتفاق فکر کنید، اگر رقیب شما در این کار پیشرو شود و برای شما چاره ای نماند جز اینکه زیر سایه او قرار بگیرید. حالا نظرتان چیست؟ پس این فرصت را از دست ندهید و یک چشم انداز جدید ایجاد کنید. در اولین گام بهتر است شروع به تولید محتوا، حول یک موضوع خاص کنید. این کار باعث کاهش ترس شما و همچنین آشنایی با چالش هایی می شود که در مسیر شما قرار دارند.

شتاب مارکتینگ، پیشرو در تولید و ارائه راهکارهای محتوای آموزشی در کنار شماست.

با ما تماس بگیرید. ۰۲۱۲۸۴۲۱۷

 

بیشتر بخوانید
ارسال دیدگاه

آیا شما ایده خاصی برای تکمیل این مقاله دارید؟
لطفا نظرات خود را در مورد این مقاله اعلام کنید. با تشکر