شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


طراحی وبسایت خدماتی

شما به عنوان یک ارائه دهنده خدمات در جهان امروز، می دانید که بهترین راه و گاهی اوقات تنها راه برای رسیدن به مشتریان بالقوه، استفاده از فضای آنلاین است. به منظور حفظ بازدید کنندگان و برآوردن انتظارات آنها، شما باید یک وبسایت خدماتی ویژه طراحی کنید که به آنها امکان رزرو و پرداخت های ایمن را می دهد.

ما اینجا هستیم تا به شما نشان دهیم که چگونه می توانید یک وبسایت خدماتی با بالاترین سطح عملکرد، قابلیت اطمینان و ایمنی پرداخت داشته باشید.

کلاسیک یا تک صفحه ای

هنگامی که صحبت از طراحی سایت می شود، دو نوع اصلی وجود دارد: کلاسیک و تک صفحه ای. در طراحی کلاسیک، صفحات جداگانه ای برای هر قسمت وبسایت شما وجود دارد. اگر شما مقدار زیادی محتوا را داشته باشید، این نوع طراحی محتواها را در صفحات مختلف سازماندهی می کند. در نوع تک صفحه ای، هر یک از آیتم های منو به یک بخش از همان صفحه منتقل می شود. این روش طراحی در نسخه های تلفن همراه عالی کار می کند. به تازگی، کسب و کار به دلیل طراحی قوی و سادگی از نوع دوم برای ساخت سایت خود استفاده می کنند.

صفحه اصلی

این اولین تصویری است که مشتریان بالقوه از وب سایت شما می بینند، بنابراین در وهله اول باید پاسخ دو سوال برای بازدید کننده روشن شود : اول اینکه نام شرکت یا کسب و کار شما چیست؟ و دوم اینکه چه خدماتی ارائه می دهید؟

خدمات و صفحه رزرو

اینجا جایی است که شما خدمات خود را توضیح می دهید و شامل قسمت رزرو آنلاین می باشد. از آنجا که این بخش هسته مرکزی کسب و کار شما است، هر خدماتی که شما ارائه می دهید باید به صورت حسی و بصری مشخص شود، مانند، قیمت گذاری، تخصص و در دسترس بودن. همچنین مهم است که برای هر خدمت یک توصیف داشته باشید. توصیفی که مشتریان را متقاعد می کند تا کسب و کارتان را به جای رقبایتان انتخاب نمایند. از طرف دیگر باید کلمات کلیدی مناسب بکار ببرید تا از مزیتی که سئو در موتورهای جستجو برای شما ایجاد می کند بهره مند گردید.

درباره ما

این بخش توضیحی شخصی از کسب و کار شما ارائه می دهد. اینجا مکان مناسبی است که داستان خود را از پس زمینه شرکت در ایجاد تخصص بیان نمایید و در مورد ارزش ها و خط مشی خود صحبت کنید. مخاطبان شما باید بتوانند شخصیت کسب و کار شما را درک نمایند. به عنوان ارائه دهنده خدمات، ایجاد روابط، جوهر کسب و پرورش مشتریان وفادار است.

بخش تماس

پس از  اینکه کاربران را با پیشنهادهای فوق العاده خود متقاعد کردید، اطمینان حاصل کنید که تماس گرفتن با شما راحت و آسان است. می توانید یک صفحه یا بخش جداگانه اضافه نمایید که به تمام اطلاعات تماس اختصاص یافته است و شامل شماره تلفن، ایمیل، حساب های رسانه های اجتماعی، فرم تماس و هر چیزی که مشتری می تواند با شما ارتباط برقرار کند، باشد. مشتریان انتظار دارند بتوانند تمام اطلاعات شما را در پایین صفحه وبسایت پیدا کنند. بنابراین مطمئن شوید که آن قسمت با شماره های تماس و اطلاعات اضافی مانند ساعت های کاری، سیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط و مقررات پر شده است.

تیم شتاب مارکتینگ، متخصص در زمینه طراحی وبسایت های خدماتی، آماده ارائه پیشنهادهای خاص و فوق العاده به شماست تا از داشتن وبسایتی متمایز بهره ببرید.

با ما تماس بگیرید. ۰۲۱۲۸۴۲۱۷

 

بیشتر بخوانید
ارسال دیدگاه

آیا شما ایده خاصی برای تکمیل این مقاله دارید؟
لطفا نظرات خود را در مورد این مقاله اعلام کنید. با تشکر