شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


چرا از محتوا برای بازاریابی استفاده کنیم؟

این روزها همه مردم قبل از خرید و یا شروع فعالیتی مهم، ابتدا به گوگل و وبسایت ها مراجعه می کنند. در این وب سایتها به دنبال پاسخ سوالات خود هستند؛ می خواهند اخبار جدید در مورد موضوع مورد نظر را بدانند و با اطمینان اقدام کنند. در واقع این وبسایت ها مشاوران همه ما در تمام مسائل روزمره هستند؛ محتوای این وبسایت ها ابزار این مشاورند. وبسایت بدون محتوا، حرفی برای گفتن ندارد و مخاطبی را جذب نمی کند و اصلا مفهوم و هدفی ندارد. از سوی دیگر کسب و کارهای اینترنتی  و رقابت آنها روز به روز در حال افزایش است. اکثر وبسایت ها از طریق محتوای تولیدی خود کسب درآمد می کنند و یا در رونق کسب و کارهای مختلف و ارتقاء آنها اثر گذارند. اما محتوا چگونه به بازاریابی و کسب و کار کمک می کند و چرا از محتوا برای این کار استفاده می شود؟ در این  مقاله به دلایل انتخاب محتوا به عنوان ابزاری برای بازاریابی آنلاین اشاره خواهیم کرد. 
 
content-marketing

انگیزه های بسیاری در انتخاب محتوا به عنوان ابزاری برای بازاریابی اینترنتی دخیل است؛ از جمله آنها می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

1- بازدید هدفمند‌

بسیاری از کاربران به دنبال خرید و دریافت خدمات نیستند و صرفا برای کسب اطلاعات وارد سایت ها می شوند، با تولید محتوا، بازدید از وب سایت بالا می رود. محتوا کسب وکار شما را توسعه می دهد. تحقیقات نشان می دهد جذب بازدید از طریق بازاریابی محتوا، نرخ تبدیل کاربر را به مشتری دو برابر می کند(6 درصد به 12 درصد) در واقع، تولید محتوای کارآمد، ارتباط و اعتماد متقابل بین صاحب کسب و کار و کاربر ایجاد می کند.
 
2- ارتباط با مخاطب هدف و اعتماد سازی
بهترین راه ارتباط با مخاطب، تولید محتوا است و از طرفی اعتمادسازی مهمترین مساله در بازاریابی اینترنتی است. سایتی که دارای محتوا است و محتوای آن برای مخاطب مفید باشد، نیاز کاربر را به سرعت رفع می کند. در نتیجه اعتماد به سایت بیشتر می شود و کاربر مدت زمان بیشتری در سایت خواهد ماند. از طریق محتوای خوب و جذاب در بخش های مختلف سایت که برای مخاطبان با نیازها و سلیقه های مختلف تولید شده است، وبسایت، مخاطب هدف خود را جذب کرده و بعد از اعتماد سازی، کاربر این وبسایت را به دلیل محتوای تخصصی و مفیدش به عنوان مرجع خود انتخاب می کند و باز هم به آن مراجعه می کند تا از طریق خدمات، محصولات و مطالب سایت نیاز خود را برطرف کند. 
 
3- سئو و رتبه بندی سایت 
مراجعه کاربر به یک وب سایت به دلیل محتوای مناسب آن است و هوش مصنوعی گوگل این مطلب را تشخیص می دهد. گوگل به محتوای خوب و مفید که کاربر از آن رضایت دارد، علاقمند است و این امر یکی از معیارهای آن برای رتبه بندی محسوب می شود. تولید محتوا در رشد و توسعه بازارهای اینترنتی نقش بسیار مهمی ایفا می کند؛ نیازهای مخاطبان گوگل از طریق محتوای تولیدی سایت ها تأمین می شود. محتواهای جذاب، مخاطبان بیشتری را جذب گوگل می کند و به این ترتیب درآمد گوگل روز به روز افزایش می یابد. 
از سوی دیگر با معیارهای جدید رتبه بندی سایت ها در سال 2019، گوگل هم رتبه و سئوی وب سایت هایی که محتوای سئو شده و کاربرپسند را تولید می کنند، در جایگاه بالاتری قرار می دهد. همچنین می توان از گوگل ترافیک هدفمند گرفت تا مخاطبان هدف وارد سایت شوند و با تامین نیازشان به سایت اعتماد بیشتری کنند. 
 
4- تبلیغات غیر مستقیم و کاهش هزینه
محتوای تخصصی و جذاب، مخاطبان خود را به راحتی جذب می کند. این محتوا می تواند در دل خود تبلیغات کسب و کار شما را جای دهد و کاربرانی را که از تبلیغات بیزارند، باز هم به خواندن محتوای سایت علاقمند سازد. در این ضمن مخاطب شما علاوه بر اطلاعات، خدماتی را که می خواهد نیز دریافت می کند. شما در ضمن محتوای وبلاگ، با استفاده از Ad Words یا PPC فضایی برای تبلیغات ایجاد می کنید و با هزینه مالی و زمانی کمتر از ابزارهای تبلیغاتی دیگر، خدمات و محصول خود را معرفی کرده، مشتریان هدف را جذب می کنید و درآمد کسب می کنید. نگهداری محتوای وبسایت هزینه بر نیست و ریسک سرمایه گذاری برای تبلیغات در بازاریابی محتوا وجود ندارد.
 
5- افزایش فروش
تولید محتوا در بین ابزارهای تبلیغاتی، آسانترین و بهینه ترین راه برای فروش محصولات و خدمات است. متن های طولانی تبلیغاتی این روزها خواننده ندارند؛ بنابراین با تولید محتوای جذاب و کوتاه نیاز مشتری را شناسایی و به سرعت برطرف می کنید. مردم قبل از خرید هر چیزی ابتدا به سایتها مراجعه می کنند و اگر محتوای شما مفید و موثر باشد، می توانید مشاور آنها و حتی فروشنده محصول مورد نظر آنها باشید. پس این محتواست که شما را به مشتریان معرفی می کند و واسطه فروش در کسب و کار شماست.
 
6- برند شدن
محتوای تخصصی و جذاب در سایت شما نشان می دهد، شما در حوزه مربوطه دارای اطلاعات و تخصص هستید و حرفی برای گفتن دارید؛ این امر موجب می شود کاربر، شما را به عنوان مرجع معتبر پاسخ به سوالات و ابهامات خود بداند و مرتب به شما مراجعه کند. فراموش نکنید که تمام برندهای معروف از بازاریابی محتوا برای کسب و کار خود استفاده می کنند.
در نهایت می توان گفت محتوا نقش بسیار موثری در بازاریابی و تجارت آنلاین دارد. بازاریابی محتوا تنها شکل موفق و باقیمانده تجارت مدرن در این عصر محسوب می شود. بنابراین باید به محتوای تولیدی سایت ها و استراتژی آن اهمیت داد. در این راستا بهتر است تولید محتوای سایت و فضای مجازی را به متخصصین دیجیتال مارکتینگ سپرد تا از بهینه بودن مطالب سایت و پیشرفت کسب و کار اطمینان پیدا کرد.
شتاب مارکتینگ حرفه ای ترین مرکز در این زمینه است که با نیروهای مجرب خود به صورت حرفه ای و با هزینه ای کم، محتوایی باکیفیت مطابق با اصول سئو در اختیار مشتریان و صاحبان کسب وکار قرار می دهد.
بیشتر بخوانید
ارسال دیدگاه

آیا شما ایده خاصی برای تکمیل این مقاله دارید؟
لطفا نظرات خود را در مورد این مقاله اعلام کنید. با تشکر