شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


طراحی وبسایت خبری

در دهه گذشته، روزنامه نگاری وارد مرحله ای شده است که سازمان های خبری تمایل بیشتری به سرمایه گذاری در عملیات آنلاین دارند. این اقدام به خاطر ترس از جایگزینی رسانه های سنتی با اینترنت در بازار خبر است. با این حال، روزنامه ها تلاش می کنند با کاهش داستان ها، اضافه کردن تفسیر و به ویژه استفاده از رسانه های اجتماعی، مانع از دست دادن مخاطبان خود شوند.

طراحی سایت خبری موضوع مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد. صرف نظر از اینکه وبسایت های خبری چه نوع خبرهایی را پوشش می دهند، همه آنها با مسئله نمایش محتوای زیاد در صفحه اصلی مواجه شده اند، که باعث ایجاد چالش های چیدمان، قابلیت استفاده و ناوبری برای طراح می شود.

 

مهمترین جنبه ای که وبسایت های خبری آنلاین باید بر آن تمرکز کنند این است که امکان خدمات خبری 24 ساعته را برای مخاطبان فراهم نمایند. البته مردم در کنار به روز رسانی مداوم، انتظار محتوای با کیفیت را نیز دارند. 90 درصد از کاربران آنلاین بر روی لینک هایی که حاوی اطلاعات عمیق و با ارزش است کلیک می کنند. توانایی ترکیب اخبار با سایر اهداف آنلاین، مانند ارسال ایمیل های خبری یا در نظر گرفتن بخش های غیر مجانی وبسایت به نظر می رسد برای کاربران خبری آنلاین بسیار مهم باشد.


ویژگی های طراحی سایت خبری :

۱. ناوبری شفاف

هنگامی که به طراحی سایت خبری می رسیم، سیستم ناوبری مانند نقشه جاده ای است که به تمامی مناطق مختلف و اطلاعات موجود در وب سایت دسترسی دارد. اگر ناوبری روشن و شفاف باشد، بازدید کنندگان در وبسایت می مانند و تجربه خوبی خواهند داشت. ساختار منوی کارآمد، افراد را به آنچه که به دنبال آن هستند و آنجا که شما می خواهید برسند هدایت می کند.

۲. رسانه های اجتماعی

یکپارچه سازی پلتفرم رسانه های اجتماعی در وبسایت خبری کمک خواهد کرد تا SEO وبسایت خود را افزایش دهید، مخاطبان، کسب و کار شما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنند و به راحتی مطالب مورد علاقه خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.

۳. میزبانی خوب

یک وبسایت کند و وبسایتی که دیر بارگذاری می شود ناامید کننده است و می تواند موجب از دست رفتن مخاطبان گردد. میزبانی وب قابل اعتماد بخش مهمی از ساخت وب سایت است. Downtime زمانی است که وب سایت برای بازدیدکنندگان آنلاین غیرقابل دسترسی است. این زمان می تواند چند ثانیه یا چند ساعت طول بکشد. انتخاب یک شرکت میزبانی وب قابل اعتماد به معنی نداشتن Downtime است.

۴. سلسله مراتب بصری

شکل و محدوده قرارگیری محتواها و عناصر مختلف از اهمیت زیادی برخوردار است و می توان آنها را به روش های مختلف بصری پیاده سازی کرد از جمله تایپوگرافی (سرفصل ها، زیر عنوان ها، نقل قول ها و غیره)، اندازه تصاویر و اشباع، محل قرار گیری آنها و غیره. اگر شما به مخاطبان خود یک بلوک عظیم از اطلاعات بدهید، شانس این که 99 نفر از 100 نفر آنها را از دست بدهید زیاد است. چرا؟ زیرا اکثر مردم ذاتا متفکران بصری هستند، نه پردازنده های داده. طراحی یعنی ارتباط بصری.

اگر در فکر راه اندازی یا ارتقا وبسایت خبری خود هستید، طراحان خلاق و باتجربه شتاب مارکتینگ می توانند راهکارهای متنوع و منحصر بفردی به شما پیشنهاد دهند.

با ما تماس بگیرید. 021284217 

بیشتر بخوانید
ارسال دیدگاه

آیا شما ایده خاصی برای تکمیل این مقاله دارید؟
لطفا نظرات خود را در مورد این مقاله اعلام کنید. با تشکر