شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


تولید محتوا برای فروشگاه های اینترنتی

ترافیک وب سایت مانند رگ های فروشگاه اینترنتی شما است. گاهی اوقات جذب بازدیدکنندگان بیشتر برای افزایش اعتبار وب سایت از کانال های مختلف دیجیتال می تواند چالش برانگیز و خسته کننده باشد. بازاریابی محتوا می تواند به بهبود سئو وب سایت برای بدست آوردن مشتریان ایده آل کمک نماید. در ادامه به چند روش تولید محتوای فروشگاهی اشاره می‌کنیم.

یک پست وبلاگ با فهرستی از راه های استفاده از محصول خود بنویسید

مقالاتی که به صورت فهرست آماده می‌شوند به دلیل راحتی در مطالعه، بسیار محبوب هستند. یک پست فهرست وار که راه های مختلف استفاده از محصول را توضیح می‌دهد، راهی عالی و بسیار مناسب برای تولید محتوا است که می‌تواند به اشتراک گذاشته شود.
یکی دیگر از مزایای استفاده از معرفی محصول در پست وبلاگ این است که آن را به طیف وسیعی از مواردی که مشتریان در گوگل جستجو می‌کنند، متصل می‌نماید. هنگامی که مشتریان کلمات مرتبط با محصول شما را جستجو می‌کنند، مقاله ای که در آن از کلمات کلیدی مناسب استفاده شده باشد، فرصتی برای نمایش در نتایج جستجوی گوگل خواهد داشت.

مشتری باید قهرمان داستان شما باشد

داستان های خود را از مشتریان راضی جمع آوری و آنها را به مطالعات موردی تبدیل کنید. هنگامی که یک مشتری بالقوه در فرایند تصمیم گیری خود قرار دارد، اگر یک داستان از کسی که محصول شما را یک راه حل مناسب معرفی کرده باشد، بخواند، مشتری بالقوه در مورد خرید از شما احساس بهتری خواهد شد.  با یک داستان، می‌توانید جنبه های احساسی و روحی خریدار را لمس کنید، همچنین با گفتن حقایق و داده های بیشتر، مشتریانی که ذهنی تحلیلی دارند را نیز جذب می‌کنید. به یاد داشته باشید که اکثر مردم بر اساس احساس خرید می‌کنند و خرید خود را با توضیحات منطقی توجیه می‌نمایند.

یک ویدیو ساده با ترکیبی از تصاویر و صداهای مختلف ایجاد کنید

فیلم ها می‌توانند محتویات بسیار قدرتمند باشند، مخصوصا برای سایت های فروشگاهی. ویدیوی شما لزومی ندارد که پیچیده باشد، می توانید یک ویدیو ساده با استفاده از تصاویر محصول و عکس های مشتریان خود ایجاد کنید، نقل قول های مختلف را از توصیفات آن ها بیرون بکشید و در مورد مزایا و ویژگی های محصولتان صحبت نمایید. این ویدیو می‌تواند کوتاه و ساده باشد، حتی یک ویدیوی ۳۰ ثانیه ای به اندازه کافی برای نشان دادن ویژگی های محصول، آموزش و سرگرم کردن مشتریان کافی است، بدون اینکه آنها را خسته کند.

یک اینفوگرافیک با گزینه های مختلف خرید طراحی کنید

آیا محصول شما در سبک ها، اشکال، اندازه ها و سایر گزینه های مختلف وجود دارد؟ یک اینفوگرافیک ایجاد کنید که گزینه های مختلف خرید را نشان می‌دهد و دلایلی که هر محصول برای چه کسانی مناسب است را مشخص کنید. به عنوان مثال، اگر شما یک فروشگاه دمنوش آنلاین هستید، می توانید از عکس انواع مختلف دمنوش استفاده کنید و یک نوشته در مورد عطر و طعم و نوع گیاهانی که در آن وجود دارد، کنار هر کدام بنویسید. این بخش بزرگی از محتوای اجتماعی است که می تواند برای مشتریان سرگرم کننده باشد. اینفوگرافیک همچنین یک راه عالی برای ساختن پیوندها به وب سایت شما است و به بهبود SEO و افزایش رتبه بندی جستجو کمک می‌کند.

اگر فروشگاه اینترنتی دارید، شتاب مارکتینگ با داشتن تیمی حرفه‌ای برای تولید محتوای مناسب به شما کمک می‌کند.
با ما تماس بگیرید. ۰۲۱۲۸۴۲۱۷

بیشتر بخوانید
ارسال دیدگاه

آیا شما ایده خاصی برای تکمیل این مقاله دارید؟
لطفا نظرات خود را در مورد این مقاله اعلام کنید. با تشکر