شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


طراحی سایت آموزشی

طراحی سایت آموزشی با هدف مهیا کردن فضای مناسب جهت ارائه خدمات آموزشی و برقراری تعاملی دوجانبه بین آموزشگاه و مخاطبین آن اجرا می شود .

سایت های آموزشی

طراحی سایت آموزشی می تواند برای تمامی آموزشگاه های تخصصی اجرا شود . از نظر سطح علمی تفاوتی در الزام وجود این وب سایت ها وجود ندارد و حتی مهد کودک ها نیز به وجود چنین امکانی نیاز دارند . در حوزه آموزشگاه های غیر درسی نیز ، نیاز به سایت های مناسب وجود دارد . آموزشگاه های آشپزی ، آموزشگاه های فنی ، آموزشگاه های تخصصی در بخش تعمیرات و نگهداری ، آموزشگاه های هنری و هر آنچه که مربوط به آموزش دادن باشد به نوعی باید سایتی اختصاصی داشته باشد .

امکانات سایت آموزشی

طراحی سایت آموزشی با توجه به خدمات آموزشگاه ها متفاوت خواهد بود ، اما در حالت کلی با در اختیار گذاشتن پتانسیل های لازم در وب سایت ، می توان داوطلبان را از مرحله ثبت نام تا دوره های آموزشی و حتی امتحانات مدیریت نمود . ابزارهای ایجاد شده در سایت باید تنوع متناسبی داشته باشند تا برای هر بازدید هدفمند ، فضای مناسبی وجود داشته باشد .

طراحی سایت آموزشی اصولا امکانات رایجی در وب سایت را طلب می کند که می توان بسته به صلاحدید آموزشگاه ، به آنها افزود یا مواردی را نادیده گرفت .
قابلیت های رایج در سایت

تاریخچه آموزشگاه

طراحی سایت آموزشی باید به نحوی باشد که بخشی مجزا برای ارائه هویت ، پیشینه و سطح علمی آموزشگاه در نظر باشد تا به واسطه آن اعتماد بیشتری جلب شود . می توان در همان بخش رزومه و سطوح آموزشی را به همراه مهارت هایی که قرار است افراد در طی دوره ها کسب کنند  مشخص کرده و درباره گواهینامه ها و مدارج قابل ارائه ، توضیحاتی جامع داده شود .

صفحه اخبار

از ویژگی های یک سایت خوب ایجاد فضای اطلاع رسانی به افراد است تا آنها ناچار به مراجعه دائمی به آموزشگاه نباشند و بتوانند به صورت غیر حضوری اطلاعات مورد نیازشان را کسب کنند . برای رسیدن به این هدف ، بخشی مجزا برای اخبار آموزشگاه در نظر گرفته می شود تا اخبار منتشر شده در آنجا قابل مطالعه باشد .

بخش دوره ها

دوره های طی شده ، دوره های در حال اجرا و دوره های آتی باید تفکیک شده و در دسترس قرار بگیرند تا مخاطبان سایت با مراجعه به آنها بتوانند اطلاعات مفید مورد نیازشان ، از سرفصل های دروس گرفته تا ضرورت دوره ها را کسب کنند .

صفحه معرفی

سطح علمی اساتید یا مربیان حاضر در آموزشگاه ها برای بسیاری اهمیت دارد و با نوشتن سابقه ، مدارک و سطوح دانش آنها در بخشی مجزا ، می توان علاوه بر اعتبار بخشی به آموزشگاه ، کیفیت تدریس را نیز بیان نمود .

بخش شرایط

طراحی سایت آموزشی باید شامل بخشی جهت اعلام شرایط ثبت نام ، شرایط آزمون ، شرایط ارجاع مطالب و ... باشد که با تفصیلی منطقی شرح داده شده و مراجعه کنندگان را از چند و چون مسائل مربوطه آشنا می کند .

بخش زمان بندی

زمان بندی کلاس ها باید همیشه در دسترس باشند تا در صورت نیاز دسترسی آسان به آنها موجود باشد . مواردی مانند آغاز و پایان کلاس ها ، جداول زمانی و محل های برگزاری کلاس ها از موارد قید شده در این بخش هستند .

بخش ثبت نام

جهت ثبت نام های آنلاین باید بخشی مجزا در نظر باشد تا متقاضیان با مراجعه به آنجا ، بتوانند از شرایط ثبت نام اطلاعاتی جامع کسب کرده و اقدام به ثبت نام کنند . نحوه پرداخت ها و معرفی درگاه های بانکی در همین بخش صورت می گیرد .

بخش معرفی

در صورت تمایل به انتشار یا معرفی کتاب های مربوط به آموزشگاه ، باید فضای اختصاصی به آن را در نظر داشت تا دانلود یا کسب اطلاعات اولیه از کتاب ها و جزوات مهیا باشد .

قسمت صدور مدرک

این قسمت جهت صادر شدن کارت های آزمون ، کارنامه یا اعلام نتایج آزمون ها طراحی می شود .

صفحه ویدئو

صفحه ویدئو های آموزشی که معمولا پر مخاطب ترین بخش یک وب سایت نیز هستند ، طراحی می شود تا به عنوان گنجینه ای ارزشمند ، در کسب اعتبار بیشتر نقش ایفا کند .

صفحه نظرسنجی

آموزشگاه های معتبر معمولا تعاملی مناسب با مخاطبین خود دارند و صفحاتی مخصوص برای نظرات آنها تعبیه می شود تا از این طریق در بهبود فرآیند آموزشی خود اقدامی مفید داشته باشند .

امکانات جانبی سایت

طراحی سایت آموزشی معمولا امکانات بیشتری را می طلبد تا یک سایت از همه لحاظ بتواند پوشش مناسبی را در اختیار مخاطبان قرار دهد . مواردی مانند بانک سوالات ، دانلود پاورپوینت ، انجمن گفتگو ، گالری و ... جزو این امکانات هستند .

شتاب مارکتینگ با داشتن یک تیم متخصص و حرفه ای، آماده است تا در کلیه مراحل راه اندازی سایت آموزشی، از طراحی تا تولید محتوا، خدمات منحصر بفرد و ویژه ای را به شما ارائه دهد.
با ما تماس بگیرید. ۰۲۱۲۸۴۲۱۷
 
بیشتر بخوانید
ارسال دیدگاه

آیا شما ایده خاصی برای تکمیل این مقاله دارید؟
لطفا نظرات خود را در مورد این مقاله اعلام کنید. با تشکر