شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


مزایای بازاریابی محتوا چیست؟

بسیاری از تاجران از اهمیت بازاریابی محتوا و تاثیر آن بر کسب وکارشان غافلند. امروزه، محتوا نقش مهمی در بازاریابی ایفا می کند؛ بازاریابی بدون محتوا در عرصه مجازی و اینترنت، بی اثر و در واقع پادشاهی بدون تاج است. این استراتژی به  تامین اهداف بازاریابی کسب وکار شما کمک می کند و مطلبی را انتشار می دهد که بدون ایجاد مزاحمت برای مخاطبان به جذب مشتری منتج شود. اما این فرآیند چگونه اتفاق می افتد؟ آیا رشد کسب و کار تنها سود استفاده از بازاریابی محتوا است؟ چرا باید از استراتژی بازاریابی محتوا استفاده کنیم؟ در این مقاله قصد ما پاسخ به سوالات مطروحه در بالاست. با توجه به مواردی که در ذیل به آن اشاره می شود، متوجه خواهید شد که به کارگیری این استراتژی و توجه به آن در کسب و کارتان بسیار کارآمد است و از طریق آن می توانید در زمان و با سرمایه حداقل به سود بیشتری دست یابید.
از جمله مزایای این سبک بازاریابی موارد ذیل است:
 

 کسب احترام و اعتماد مخاطب 

به منابع اطلاعاتی که به مشتری می دهید دقت کنید، این اطلاعات هستند که مشتری را به شما جذب می کند و بازدید از سایت را به خرید یا استفاده از خدمات شما تبدیل می کند. اطلاعات معتبرتر مساوی با احتمال بالای خرید است. هم چنین همین محتوا، اطلاعات مشتری و کاربر را نسبت به شما افزایش می دهد و موجب می شود مشتری شما به برند شما علاقمند شود و در بین رقبا شما را انتخاب کند. با تولید محتوای دقیق و مفید، ،کاربران را قانع می کنید که شما منحصر به فرد و ارزشمندید. در نتیجه و به مرور، کاربر به این برند احترام گذاشته و آن را تحسین خواهد کرد.
 

 شناخته شدن محصول و برند

کسب وکارها برای شناخته شدن، از استراتژی محتوایی در دیجیتال مارکتینگ استفاده می کنند. مطالب تولید شده، نشان دهنده میزان تخصص شما در حوزه ای خاص است و برای این تولید می شود که خواننده جذب کند و این کاربران نسبت به آن واکنش نشان دهند. با تولید انواع محتوا می توان محصولات و برند خود را مطرح کرد. وقتی مشتری نسبت به حضور شما و خدماتتان آگاه شود، در مورد خدمات و کالای شما با دیگران صحبت خواهد کرد، با ایجاد این ارتباط شما و محصولتان در بین مردم به عنوان یک برند شناخته خواهید شد و در نهایت فروش شما افزایش می یابد.
در ضمن با نگارش محتوا می توانید تمایز ها، نقاط قوت و برتری های محصول و خدمات خود را نسبت به کسب و کارهای مشابه بیان کنید و به این ترتیب در میان این رقبا به یک برند تبدیل شوید.
 

 بهینه سازی سایت

برای افزایش ترافیک سایت، باید از محتوای باکیفیت بهره بگیرید. به روزرسانی مداوم مطالب سایت، استفاده از کلمات کلیدی مناسب و محتوای آموزنده و مرتبط، از ویژگی های محتوای باکیفیت است که موجب می شود با توجه به تغییر الگوریتم های موتورهای جستجو، رتبه بالاتری داشته باشید. با بهینه سازی سایت، مطالبی را تولید می کنید که از دید کاربران و موتورهای جستجو ارزشمند است.
 
benefit-content

 ایجاد سرنخ بازاریابی 

سرنخ بازاریابی نتیجه بازاریابی محتواست که مهمترین هدف کسب وکارها محسوب می شود. با محتوای باکیفیت افراد غریبه شما را پیدا کرده و با شما و کسب و کارتان آشنا می شوند. افزایش ترافیک نتیجه این آشنایی است که کاربران را از مشتری بالقوه به مشتری بالفعل تبدیل می کند که همین امر، هدف این نوع بازاریابی است. به این کار اصطلاحا پرورش Lead  می گویند. 
 

 جذب مخاطبین هدف

شما در فرآیند بازاریابی باید خریدار جذب کنید. با بازاریابی محتوا شما کاربرانی را جذب می کنید که به موضوع تخصصی کسب و کار شما علاقه دارند و مخاطب هدف و خریدار خدمات یا کالای شما هستند، به همین دلیل محتوای سایت شما را به طور منظم دنبال می کنند. بنابراین شما موظفید بر محتوای سایت و این دسته از کاربران هدف تمرکز داشته باشید.
 

 تبدیل بازدیدکننده سایت به خریدار

با استفاده از مطلبی که در سایت می گذارید، می توانید در تمام مراحل تبدیل خوانندگان به مشتری، با آنها همراه باشید تا آنها را به مرحله آخر یعنی خرید برسانید؛ این مراحل شامل مرحله آگاهی، ملاحظات و تصمیم گیری است که به قیف فروش معروف است. در مرحله آگاهی کاربر به مشکل و مسأله خود پی می برد و با جستجو به دنبال حل آن در موتورهای جستجو است. با خواندن محتوای مرتبط با مشکلش به آن سایت اعتماد می کند. کاربر با اطمینان به اینکه مطلب سایت شما حلال مشکلش هست، وارد مرحله ملاحظات می شود. و در بخش تصمیم گیری کاربر خدمات شما را انتخاب می کند و یا از شما خرید می کند. در این جاست که شما با بازاریابی محتوا موفق به تبدیل بازدیدکننده سایت خود به مشتری شده اید.
 

 جذب مخاطب جدید از طریق اشتراک محتوا با دیگران 

این مورد ویژگی مهم بازاریابی محتوا محسوب می شود. اشتراک محتوای شما به واسطه مشتریان در ایمیل ها و شبکه های اجتماعی، موجب جذب مخاطب بیشتر سایت شما خواهد شد. افزایش این اشتراک گذاری در موفقیت کسب و کار مهم و کارآمد خواهد بود.
 

 برگشت کاربر به سایت و وفاداری او

تولید محتوای باکیفیت و به روزرسانی آن در هر هفته موجب می شود کاربر دوباره به سایت شما باز گردد تا مطالب جدید شما را بخواند. این بازگشت به معنای اعتماد کاربر به شما و محتوای تولیدی سایت شماست. ایمیل مارکتینگ در این زمینه به شما بسیار کمک خواهد کرد؛ چون به این شیوه کاربران و مشتریان را بیشتر درگیر موضوع می کنید و فرصت های فروش محصولات و خدمات شما به صورت بالقوه افزایش می یابد. با حفظ ارزشمندی محتوای تولیدی خود کاربر و مشتری به شما وفادار خواهد شد.
 

 هم سویی با سایر استراتژی های بازاریابی

محتوای باکیفیت و مفید عاملی مهم در موفقیت استراتژی های بازاریابی دیگر است. از جمله این استراتژی ها بهینه سازی موتورهای جستجو و بازاریابی در شبکه های اجتماعی هستند که بسیار تحت تاثیر محتوای خوب است.
 

 با صرفه بودن و افزایش ROI یا نرخ بازگشت سرمایه

بازاریابی محتوا بر خلاف بازاریابی سنتی، سرمایه زیادی نیاز ندارد و سه برابر بیشتر از روش سنتی مشتری جذب می کند. احتمال دارد در ماه های اول، سرمایه شما به سرعت بازنگردد، اما به مرور، علاوه بر بازگشت سرمایه، استراتژی شما سودآور نیز خواهد شد. با وجود نیاز به سرمایه کم، کسب و کارهای کوچک با بازاریابی محتوا می توانند موفق باشند و کار خود را گسترش دهند.
 
roi
 
تمام این مزایا به افزایش فروش و توسعه کسب و کار شما که هدف بازاریابی محتواست، ختم می شوند. استفاده از محتوای بهینه و باارزش نقش بسیار مهمی در جلب رضایت مشتری دارد و به شما اطمینان می دهد با استراتژی محتوایی قوی، آینده ای روشن در انتظارتان خواهد بود. پس بهتر است در محتوای تولیدی خود دقت کنیم و آن را به افرادی که تخصص  این کار را دارند بسپریم. شتاب مارکتینگ در این زمینه سابقه درخشانی دارد و با بهره گیری از نیروهای حرفه ای تولید محتوا، یاری دهنده تجارت و برند شماست. مشاوران این تیم دیجیتال مارکتینگ، در راستای توسعه کسب و کار شما استراتژی بازاریابی مناسب را پیشنهاد می دهند و در ضمن با توجه به اهداف شما، محتوای وب سایت را به بهینه ترین شکل و با کمترین هزینه تولید خواهند کرد. تمام فعالیت شتاب مارکتینگ در جهت جلب رضایت صاحبان کسب و کار در کمترین زمان ممکن است و تا به اکنون در این حیطه موفق بوده است.
بیشتر بخوانید
ارسال دیدگاه

آیا شما ایده خاصی برای تکمیل این مقاله دارید؟
لطفا نظرات خود را در مورد این مقاله اعلام کنید. با تشکر