شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


نگارش متن سئو شده در سال 2019 چه مفهومی دارد؟

تمامی سایت ها به دنبال این هستند که محتوایی بهینه تولید کنند تا در رتبه بندی گوگل بالاتر قرار گیرند. جایگاه این رتبه، تنها از سوی محتوای تولیدی تاثیرگذار نیست، بلکه به سیاست ها و معیارهای گوگل نیز بستگی دارد. گوگل مرتب معیارهای خود را برای رتبه بندی سایت ها، با توجه به پیشرفت تکنولوژی و نیاز کاربران تغییر می دهد. در سال 2019 پیشرفت های زیادی در زمینه طراحی سایت و بهینه سازی سایت، برای موتورهای جستجو صورت گرفته است. عملکرد موتورهای جستجو با مهارت و هوشمندی بیشتری مواجه اند و در نتیجه محتوای سئو مفهوم دیگری یافته است. دیگر تنها کمیت محتوا در رتبه سئو مهم نیست و کلمات کلیدی در تگ عنوان و لینک ها اهمیت قبل را ندارند.
اما متن سئو شده در سال 2019 چه ویژگی هایی دارد؟ برای اینکه در سال 2019 بتوانیم با این پیشرفت ها همراه شویم و در رتبه بندی گوگل جایگاه بالاتری داشته باشیم چه معیارهایی را باید درنظر بگیریم تا بتوانیم بر آن اساس، استراتژی محتوایی خود را طراحی کنیم؟ 
در اینجا به نکاتی اشاره می کنیم که کمک می کند با توجه به تغییرات الگوریتم های گوگل، محتوای سایت شما سئو شده و در نتایج جستجو رتبه بالاتری را کسب کند و در نهایت مفهوم متن سئو شده در سال 2019 مشخص خواهد شد.

1- تولید محتوای باکیفیت

همانطور که اشاره شد برخلاف گذشته که کمیت محتوا برای ایندکس شدن توسط موتورهای جستجو اهمیت زیادی داشت، در سال 2019 کیفیت محتوا نیز جزو ملاک های رتبه بندی سایت به شمار می رود. گوگل در اوت 2018 الگوریتم های خود را به طور گسترده به روز رسانی کرد تا توانایی بیشتری برای ارزیابی میزان وب سایت هایی که استاندارد E-A-T  را دارا هستند، داشته باشد. این استاندارد، مخفف عبارت    A High Level of Expertise, Authoritativeness,      trustworthiness و به معنی محتوایی با بالاترین درجه تخصص، اصیل و قابل اطمینان است که اعمال آن در محتوا در رتبه بندی سایت توسط گوگل مؤثر خواهد بود.
برای این که محتوای شما با کیفیت شناخته شود و در موتورهای جستجو سئو شده محسوب شود، بهتر است موارد زیر را رعایت کنید:
• از محتوای ویدیویی غافل نشوید.
• از وب سایت های مرجع استفاده کنید. هر چه به مراجع قوی تر و بیشتری لینک بدهید احتمال شناخت ارتباط یک نام با یک موضوع بیشتر می شود. در واقع آن نام یا اصطلاح است که رتبه بندی می شود.
• محتوایی را در سایت قرار دهید که با موضوع کسب و کار شما مرتبط است. 
• از طریق محتوای تولید شده به دیگر صفحات وب سایت خود لینک داخلی بدهید (خصوصا به صفحات اصلی سایت)
این کارها باعث می شود گوگل دسترسی بیشتری به محتوای سایت شما ایجاد کند و مراجعه بازدیدکنندگان به سایت شما افزایش یابد. با وجود لینک های داخلی، کاربر مدت بیشتری در سایت شما خواهد ماند و از یک مطلب به لینک مطلب دیگر هدایت می شود.

2- استفاده از کلمات کلیدی LSI در تمام محتوا

LSI در واقع مخفف Latent Semantic Indexing است. منظور از این عبارت، نمایه سازی معنایی و نهفته کلمات است که کلمات و موضوعات صفحه سایت را به درستی تشخیص می دهد. سیستم هوش مصنوعی LSI در تمام موتورهای جستجو وجود دارد و موجب می شود کلماتی که در ظاهر یکسان نیستند ولی مفهوم آنها یکسان است را تشخیص دهد و یا بر عکس، کلماتی که در ظاهر یکسانند ولی در معنا متفاوتند و در موضوعات مختلفی به کار می روند، از یکدیگر متمایز ساخته و با توجه به محتوای صفحه، این اختلاف معنایی را تشخیص دهد؛ مثل واژه شیر که معانی مختلف و کاربردهای متفاوتی دارد.
با توجه به عملکرد هوش مصنوعی گوگل (LSI)، عنوان محتوا و محتوای صفحه باید با هم مرتبط باشند تا سایت و محتوای شما رتبه سئوی بالاتری را کسب کند. بنابراین بهتر آن است قبل از شروع تولید محتوا، کلمات کلیدی مرتبط با موضوع خود را جستجو کرده، رتبه آنها را پیدا کنید و در عنوان و محتوای خود به درستی به کار ببرید. 

3- تولید محتوای هدف 

گوگل به دنبال تأمین هدف کاربر است و در عین حال کاربرهای متفاوت فرمت های متفاوت محتوا را طلب می کنند و به دنبال متغیرهای مختلفی می گردند. گوگل در سیستم خود از رنک برین(Rank Brain) که یک سیستم یادگیری است بهره می برد. رنک برین به موتور جستجو کمک می کند به نتایج جستجو نظم و ترتیب دهد. گوگل با استفاده از رنک برین متوجه میزان رضایت کاربر از نتایج جستجو با کلماتی که گوگل کرده است، می شود. وقتی کاربر با جستجوی عبارتی اولین مورد را انتخاب می کند ولی بعد از چند ثانیه از آن خارج می شود و دوباره در نتایج جستجو مورد چهارم را انتخاب کرده و مدت بیشتری در آن می ماند، سیستم Rank Brain رتبه آن سایت اول را جا به جا می کند. البته درصد افرادی که به این شکل عمل می کنند نیز در این رتبه بندی موثر است.
بنابراین در محتوای خود عباراتی را به کار ببرید که کاربران احتمالا به دنبال آنها می گردند. به این ترتیب شما با در نظر گرفتن اهداف احتمالی کاربر، او را به هدف خود می رسانید، چون کاربر به محتوایی که به دنبالش بوده، دست می یابد و مدت زمان حضورش در سایت شما افزایش می یابد. این امر برای گوگل به مفهوم رضایت کاربر از محتوای سایت شماست.
 
target-content-creation

4- تولید محتوا و متنی که دارای کلمات کلیدی سئو شده برای نمایش در Featured Snippet باشد. 

Featured Snippet متنی را نشان می دهد که در آن به تعداد زیاد از کلمات کلیدی استفاده کرده اید که سئو بالایی دارد. بهتر است قبل از اقدام به تولید محتوا، رتبه کلمات کلیدی را که در ذهن دارید و یا به موضوع شما مرتبط هستند، چک کرده و سپس در متن به کار ببرید.
 

5- تولید محتوای طولانی، همه جانبه و عمیق

 
بر اساس رتبه بندی 2019، محتوای طولانی مثل محتوای 2000 کلمه ای، رتبه مقالات کوتاه را پایین می برد. بنابراین سعی کنید در سایت خود از محتوایی که اطلاعات زیادی به کاربر می دهد، بهره بگیرید.
به طور خلاصه نگارش محتوا و متن سئو شده در سال 2019 به معنی متنی است باکیفیت، تخصصی و مورد اطمینان که کلمات کلیدی در تمام آن پخش شده و هدف و رضایت کاربران را تامین می کند؛ همچنین دارای کلمات کلیدی با رتبه بالا است و به طور کامل و عمیق مطلب را توضیح می دهد.
برای این که محتوایی سئو شده که با ملاک های سال 2019 در مورد متن سئو شده مطابقت داشته باشد، تولید محتوای سایت خود را به افراد متخصص در زمینه تولید محتوا و سئو بسپارید. یک از خدماتی که مراکز دیجیتال مارکتینگ به صاحبان کسب و کار ارائه می دهند، تولید متن ها و متونی است که آخرین استانداردهای سئو را به کار می برند. شتاب مارکتینگ یکی از بهترین های این حوزه است که با بهره گیری از سابقه مفیدش در طراحی سایت و تولید محتوا به همراه نیروهایی خبره مشغول ارائه خدمات تولید محتوای بهینه برای سایت ها و فضای مجازی است.
بیشتر بخوانید
ارسال دیدگاه

آیا شما ایده خاصی برای تکمیل این مقاله دارید؟
لطفا نظرات خود را در مورد این مقاله اعلام کنید. با تشکر