شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


تاثیر رپورتاژ‌ بر سئو وبسایت

احتمالا شنیده‌اید که رپورتاژ آگهی بر روی سئو سایت تاثیر مثبت دارد؛ اما این تاثیر چگونه است؟ آیا رپورتاژ در هر سایتی این تاثیر را دارد؟ رپورتاژ آگهی در چه سایت‌هایی می‌تواند سئو وبسایت را تا حد زیادی بهبود بخشد؟ این مطلب برای پاسخ به چنین پرسش‌هایی تهیه شده است، پس خواندن آن را از دست ندهید.

رپورتاژ آگهی چیست ؟

شاید بهتر باشد ابتدا با تعریف رپورتاژ آگهی شروع کنیم. اگر سری به سایت‌های خبری یا مجله‌های اینترنتی زده باشید، به احتمال زیاد با تبلیغات مختلفی در این سایت‌ها مواجه شده‌اید که البته به صورت غیرمستقیم تبلیغ محسوب می‌شوند. مثلا چیزی مثل این را شاید دیده باشید: «درمان ریزش مو با روش گیاهی» و تبلیغاتی شبیه به این. از طرفی، تبلیغات دیگری مثل «5 راه موفقیت» و چیزهایی شبیه به این که در واقع عنوان یک نوشته هستند و شما را به خواندن آن دعوت می‌کنند در سایت‌ها به وفور دیده می‌شود. انواع این تبلیغات غیرمستقیم، در زیرمجموعه‌ی رپورتاژ آگهی جای می‌گیرند.
مخاطبان وبسایت‌های معتبر، معمولا با دیدن انواع تبلیغات، تمایلی به کلیک کردن روی آن‌ها ندارند. به همین دلیل، بهتر است رپورتاژ آگهی به گونه‌ای نوشته شود که کنجکاوی کاربر سایت را برانگیزد و او را به کلیک کردن بر روی آن ترغیب کند. این نوع رپورتاژهای آگهی جزء موفق‌ترین رپورتاژها به حساب می‌آیند.

تاثیر رپورتاژ بر سئو سایت

تاثیر رپورتاژ بر سئو سایت

حالا به اصل موضوع رسیدیم. اینکه چگونه یک رپورتاژ آگهی می‌تواند سئوی وبسایت را بهبود دهد و وبسایتی را که رپورتاژ داده، در گوگل به رتبه‌های بالاتر برساند. به چند طریق این موضوع تحقق پیدا می‌کند که در اینجا دو مورد مهم آن را بررسی می‌کنیم:

1. ایجاد بک لینک از طریق رپورتاژ آگهی

یکی از اهداف رپورتاژ، گرفتن بک لینک از سایت‌های معتبر و پربازدید است. همانطور که می‌دانید بک لینک در سئوی سایت نقشی مثبت بازی می‌کند و به بهتر شدن رتبه سایت کمک می‌نماید. از آنجایی که رپورتاژ آگهی در سایت‌های پربازدید با رتبه الکسای خوبی درج می‌شود، می‌تواند یک بک لینک بسیار کارامد را برای وبسایت شما بسازد و از این طریق سئو سایت شما را بهتر کند. 

2. افزایش بازدید با رپورتاژ 

وقتی به سایت‌های پربازدید و دارای رتبه خوب الکسا رپورتاژ می‌دهید، تعداد زیادی از کاربران آن سایت‌ها به سمت وبسایت شما هدایت می‌شوند. این کار باعث افزایش ترافیک سایت شما می‌شود که تاثیری مهم در بهبود سئو دارد. این مسأله را می‌توانید به راحتی پس از ثبت رپورتاژ، در وبسایت خود مشاهده کنید.

نکات مهم در ثبت رپورتاژ آگهی

نکات مهم در ثبت رپورتاژ آگهی

اگر قصد دارید به سایت‌ها درخواست رپورتاژ دهید، بهتر است نکات زیر را قبل از انجام این کار مد نظر قرار دهید: 

  • سایت‌های پربازدید و معتبر را انتخاب کنید. سایت‌های خبری و مجله‌های معتبر اینترنتی، از بهترین گزینه‌ها برای ثبت رپورتاژ هستند. 
  • اگر در یک زمینه‌ی تخصصی فعالیت می‌کنید، وبسایت‌های پربازدید در زمینه‌ی کاری شما گزینه‌ی خوبی خواهند بود. برای آنکه مطمئن شوید وبسایتی که انتخاب کرده‌اید از رتبه‌ی خوبی برخوردار است، به سایت الکسا بروید و رتبه‌ی آن را بررسی کنید. 
  • قبل از ثبت درخواست، قیمت سایت‌های مختلف را با هم مقایسه کنید. 
  • در نوشتن رپورتاژ، دقت زیادی کنید تا بهترین نتیجه را از هزینه‌ای که کردید به دست آورید.

شما می توانید جهت آگاهی از هزینه رپورتاژ آگهی با شماره 021284217 تماس گرفته و با کارشناسان شتاب مارکتینگ در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید
ارسال دیدگاه

آیا شما ایده خاصی برای تکمیل این مقاله دارید؟
لطفا نظرات خود را در مورد این مقاله اعلام کنید. با تشکر