شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


چگونه خودمان سئو کار وبسایت مان باشیم؟

این روزها بسیاری از صاحبان کسب و کار، به دنبال استفاده از اشکال جدید بازاریابی هستند تا تجارت خود را با هزینه و زمان کمتر توسعه دهند؛ به همین منظور از دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی محتوا کمک می گیرند تا سایت ها و شبکه های اجتماعی را در زمینه کسب و کار خود به کار بگیرند و محصولات و خدمات خود را معرفی کرده و مشتری جذب کنند. بسیاری از این افراد توانایی تخصصی برای انجام این کار را ندارند و ناچارند هزینه های هنگفتی را بابت این شیوه بازاریابی پرداخت کنند. بدیهی است کسب رتبه بالا در بازاریابی آنلاین، برند شدن و افزایش فروش، تنها با رعایت اصول سئو امکان پذیر است. بازاریابی آنلاین و تولید محتوای آن باید بر اساس اصول سئو باشد، در غیر این صورت شکست خورده و بخش اعظمی از سرمایه خود را هدر خواهند داد. 
 
اما راه هایی هم وجود دارد که صاحبان کسب و کار به تنهایی و با هزینه کم بتوانند این پروژه را به ثمر برسانند؛ شتاب مارکتینگ در این مطلب، توصیه های را به شما ارائه می دهد تا خود شما سئوکار وب سایت خود باشید و هزینه کمتری را بابت راه اندازی سایت و شبکه های اجتماعی، تولید محتوای با کیفیت و بهره برداری از آنها بپردازید. 
  • برون سپاری تولید محتوا یا Outsourcing

تولید محتوا در سایت و شبکه اجتماعی، یکی از بهترین راه های بازاریابی آنلاین محسوب می شود. محتوای باکیفیت و با ارزش از جمله دغدغه های همیشگی شرکت ها است اما هزینه استخدام یک نفر برای انجام این کار بسیار زیاد است.
 بهترین راه برای داشتن محتوای مناسب، سپردن انجام آن به افرادی است که در این زمینه تخصص دارند و با اصول سئو آشنا هستند، اما به طور موقت در استخدام شما قرار می گیرند. این کار موجب می شود علاوه بر داشتن محتوایی مبتنی بر استاندارد، در هزینه مالی صرفه جویی شود، به موقع، محتوا را در سایت و صفحه خود داشته باشید، رتبه بالایی را در موتورهای جستجو کسب کنید و سریعتر به سود حاصل از آن دست یابید. علاوه بر این از درگیری های اداری مربوط به استخدام یک یا چند کارمند به راحتی خلاص می شوید.
امروزه آژانس های کارآمد بسیاری وجود دارند که به این فعالیت یعنی دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا مشغولند، یاری گرفتن از آنها راهگشای عده کثیری از صاحبان کسب وکار بوده است.
 
outsourcing
  •  رپورتاژ یا ریپورتاژ آگهی (Advertorial)

برخی از انواع شیوه های بازاریابی هستند که تاثیر مثبتی بر روی سئو سایت می گذارند. به روزترین و موثرین روش آنلاین، رپورتاژ نام دارد که به منظور برندسازی، معرفی محصول و بازاریابی، به صورت یک تبلیغ در سایت ها به کار می رود. این تبلیغ شامل تصاویر، لینک و توضیحات کامل و بی طرفانه محصول و خدمات است که بر روی ذهن مخاطب اثر گذار است. این نوع تبلیغ، محتوا محور و دارای حجم زیادی توضیحات محصول یا خدمات است. 
رپورتاژ با محتوای باکیفیت، تاثیر بسیاری در افزایش مشتری و بازدید آن ها از سایت دارد که در نهایت رتبه بالا در گوگل و فروش بیشتر را به ارمغان می آورد. بر اساس الگوریتم های جدید گوگل، توجه زیاد به یک سایت، حاصل استفاده از کلمات کلیدی مناسب در محتوای رپورتاژ و لینک دادن آن ها به سایت مرجع است.
نگارش محتوای بی طرفانه و آماده سازی آن بر اساس استانداردهای سئو، امری مهم و ضروری در رپورتاژ محسوب می شود. یکی از فعالیتهای آژانس های تبلیغاتی و دیجیتال مارکتینگ تهیه این نوع آگهی است. سپردن انجام آن به این سازمان ها که متخصص این کار هستند، در هزینه و وقت صاحبان کسب و کار صرفه جویی می کند. اگر محصولات و خدماتی دارید که با توضیح بیشتر در مورد آن ها، فروش بیشتری خواهید داشت، حتما از این روش برای تبلیغات خود در سایت کمپین های رپورتاژ استفاده کنید.
 
reportage
  • استفاده از   GTmetrix 

سرعت سایت، به طور چشمگیری در رضایت مخاطب و مشتری، رتبه بالا و سئو اثرگذار است؛ سئوی سایت و بهبود عملکرد آن هم رابطه مستقیمی با افزایش فروش و کسب درآمد دارد. اهمیت این مسأله آنقدر زیاد است که گوگل هر ماه یک مقاله در مورد سرعت سایت منتشر می کند. 
ابزارهای مختلفی برای اندازه گیری سرعت سایت وجود دارد؛ یکی از بهترین های این حوزه که معمولا سئو کاران استفاده می کنند، سایت GTmetrix است. این سایت پارامترهای مختلفی از جمله لودینگ را برای ارزیابی سرعت قسمت های مختلف یک سایت در نظر گرفته و خطاهای آن وبسایت را در جهت اصلاح و بهینه سازی آن اعلام می کند. نتایج بررسی GTmetrix در دو بخش نشان داده می شود: یکی سرعت بارگذاری صفحات (page speed) بر اساس قوانین گوگل و دومی کیفیت عملکرد سایت و سرور(yslow) طبق فاکتورهای یاهو. 
این وبسایت امتیازی را که به سایت شما می دهد با حروف لاتین مشخص می کند: نمره A به معنای عالی، نمره B مناسب نبودن سایت و نمره F خیلی بد بودن آن را نشان می دهد.  GTmetrix هم چنین، خطاهای اعلام شده را به صورت فایل به شما ارائه می دهد؛ با قراردادن آنها در جای خود، به راحتی می توانید سرعت سایت خود را بالا ببرید. 
برای گسترش کسب وکار از طریق سایت، به آدرس GTmetrix.com مراجعه کنید و سرعت سایت خود را بررسی کنید تا به صورت رایگان توصیه هایی برای بهینه سازی سایت و محتوا طبق قوانین سئو دریافت کنید.
 
gtmetrix
  • استفاده از آنالیزور های آنلاین

بررسی پیشرفت سایت و آنالیز دقیق آن، امری ضروری و چالش برانگیز برای صاحبان وب سایت هاست. اینکه بدانید روند پیشرفت سایت شما به چه صورتی است، در تعیین استراتژی بازاریابی شما بسیار موثر است و بررسی مداوم آن در روند کسب و کار شما و افزایش درآمد نقش مهمی ایفا می کند. ابزارهای متعددی برای آنالیز سایت وجود دارد که تعدادی از آنها به صورت رایگان و حرفه ای، این کار را انجام می دهند. 
کار آنالیزورهای آنلاین بررسی موارد بسیاری است از جمله این فاکتورها می توان به آیتم های ذیل اشاره کرد:
(دقت داشته باشید در کنار هر مورد، آنالیزور آنلاین مخصوص آن هم به شما معرفی شده است)
- سرعت سایت (SEO SiteCheckup، SEO Analyzer)
- تطابق و بهینه بودن سایت در موبایل (The Web Checker، SEO SiteCheckup، Website Grader)
- متا تگ ها (Meta Tag Analyzer، analyzer.metatags.org)
- سئو (The Web Checker، SEO Analyzer، Website Grader)
- امنیت (SEO SiteCheckup، The Web Checker، Website Grader)
- عملکرد و کارایی (The Web Checker، Website Grader)
- ارزیابی کلمات کلیدی (Bing Seo Analyzer)
- ارزیابی بک لینک (Bing Seo Analyzer، Ahrefs)
- بهینه بودن سایت در شبکه های اجتماعی (SEO SiteCheckup، SEO Analyzer)
 
analyzer
 
موارد بسیار دیگری نیز هستند که به صورت یکجا در آنالیزورهایی همچون Nibbler، Lipperhey و Woorank مورد بررسی قرار می گیرند. با جستجوی نام هر کدام از این آنالیزورها در گوگل می توانید از خدمات رایگان آنها و پیشنهاداتی که برای رفع مشکلات سایت ارائه می دهند، بهره ببرید.
 
در پایان ذکر این نکته ضروری است که اگر به سئوی سایت خود اهمیت بدهید، مطمئن باشید روزهایی پر از درآمد در پیش خواهید داشت. این مقاله امکان بهینه سازی سایت شما را با کمترین هزینه فراهم کرده است، شما با به کارگیری اصول پیشنهادی این مقاله به راحتی می توانید سئو کار وبسایت خود باشید و پیشرفت کنید. در این راه حتما به آژانس های دیجیتال مارکتینگ با سابقه اعتماد کنید، این آژانس ها نیروهای متخصصی را در اختیار دارند که می توانند به صورت حرفه ای و با هزینه کم، در کمترین زمان ممکن، به فرآیند بهینه سازی سایت شما کمک کنند. ما در گروه شتاب مارکتینگ این مهم را بر عهده داریم و تاکنون بسیار موفق عمل کرده ایم. تخصص و مهارت شتاب مارکتینگ ضمانت موفقیت کسب و کار شماست.
بیشتر بخوانید
ارسال دیدگاه

آیا شما ایده خاصی برای تکمیل این مقاله دارید؟
لطفا نظرات خود را در مورد این مقاله اعلام کنید. با تشکر