شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


طراحی سایت تجاری

امروزه بسیاری از شرکت ها و دارندگان کسب و کار جهت رونق بخشیدن به تجارت خود اقدام به طراحی سایت تجاری می کنند. با توجه به اینکه اکثر خریدها به صورت الکترونیکی و اینترنتی انجام می گیرد و طرفداران بازار الکترونیکی روز به روز گسترش می یابد داشتن یک سایت تجاری از ملزومات یک شرکت یا کسب و کار می باشد. سایت تجاری مانند یک کاتالوگ تبلیغاتی نقش بسیار مؤثری در افزایش مخاطبان و مشتریان خواهد داشت. البته وب سایت تجاری نسبت به کاتالوگ های تبلیغاتی مزیت های بیشتری دارند از جمله:
  • بهره گیری از امکانات بیشتر برای معرفی محصول یا خدمات (امکاناتی نظیر عکس، فیلم، متن، انیمیشن، فایل های صوتی و ...)
  • صرف هزینه های کمتر
  • قابلیت ویرایش در هر زمان
  • بازدید بیشتر

برای طراحی یک وب سایت تجاری جذاب چه نکاتی باید رعایت شود؟

برای طراحی یک وب سایت تجاری جذاب چه نکاتی باید رعایت شود؟

به طور کلی یک وب سایت تجاری باید شامل بخش هایی برای ثبت سفارش، همکاری و فرم استخدام باشند اما برای افزایش جذابیت یک سایت تجاری باید نکاتی رعایت شود که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت:
 
  • داشتن یک قالب مناسب: از آنجایی که افراد زیادی از وب سایت شما بازدید می کنند پس شایسته است طراحی سایت شما شکیل و با چینش مناسب باشد. طراحی سایت باید به گونه ای باشد که بازدیدکننده به محض ورود به سایت با عملکرد آن آشنا شود. طراحی مناسب صفحه ی اول وب سایت نقش مناسبی در جذب بازدیدکنندگان خواهد داشت این صفحه باید دارای یک  نوار جستجو برای سهولت بازدیدکنندگان باشد.
  • داشتن محتوای مناسب: بسیاری از شرکت ها به محتوای سایت خود اهمیتی نمی دهند و عموماً از محتوای بی کیفیتی استفاده می کنند در صورتی که داشتن یک محتوای خوب و کامل در زمینه ی معرفی خدمات یا محصولات شرکت در افزایش مشتریان و مخاطبان شرکت نقش بسیار مهمی دارد. همچنین در هنگام نوشتن محتوای سایت بایستی جهت افزایش آمار بازدید سایت، نکات سئو رعایت گردد. به طور مثال استفاده از کلمات کلیدی دقیق کمک بسیاری به بالا رفتن تعداد بازدیدکنندگان سایت خواهد کرد.
  • داشتن گرافیک قوی و به روز: طراحی وب سایت باید به گونه ای باشد که به بازدید کننده حس خوبی را القا کند. توجه به روانشناسی رنگ ها در طراحی سایت تجاری نقش بسزایی در افزایش برندسازی و تاثیرگذاری در ذهن مخاطب خواهد داشت. البته در طراحی سایت تجاری تنها داشتن ظاهر خوب کافی نیست به طور مثال یک وب سایت با گرافیک با کیفیت ولی محتوای ضعیف تاثیر چندانی در جذب مخاطب نخواهد داشت.
  • استفاده از افزونه یا پلاگین در سایت: قرار دادن امکانات جانبی در سایت نقش مهمی در افزایش جذابیت وب سایت خواهند داشت. با استفاده از پلاگین ها یا افزونه ها می توان این امکانات را به سایت اضافه کرد. برای مثال افزودن برخی امکانات برای برقراری ارتباط با مشتری و نظرسنجی از بازدیدکنندگان کمک بسیاری به ارتقاء محصول یا خدمت یک شرکت خواهد نمود.
  • داشتن توضیحات کامل در بخش خرید: نحوه ی سفارش دادن، نحوه ی ارسال ، هزینه ی ارسال ، زمان ارسال و ... باید به طور واضح بیان شود.
طراحی سایت سریع
 
یکی از نکاتی که بایستی در طراحی سایت تجاری در نظر داشت این است که همه ی مخاطبان به صورت یکسان به اینترنت دسترسی ندارند عده ای از طریق تلفن همراه و عده ای از طریق کامپیوتر به وب سایت مراجعه می کنند پس سرعت دسترسی آنها هم یکسان نیست بنابراین باید هنگام آپلود محتوای سایت به این نکته هم توجه داشت.
پس از طراحی سایت تجاری با رعایت نکات فوق جهت افزایش بازدید سایت بهتر است از طریق سایت های دیگر، سایت خود را تبلیغ نمایید. برای موفقیت سایت داشتن قدمت و سابقه ی بالا بسیار موثر است پس دارندگان شرکتها و کسب و کارها جهت موفقیت در تجارت خود بایستی هر چه زودتر اقدام به طراحی سایت تجاری نمایند.
بیشتر بخوانید
ارسال دیدگاه

آیا شما ایده خاصی برای تکمیل این مقاله دارید؟
لطفا نظرات خود را در مورد این مقاله اعلام کنید. با تشکر