شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


طراحی سایت پزشکی

وب سایت پزشکی یک دفتر مجازی از کلینیک و یک تصویر دیجیتال از فعالیت های شماست. وب سایت شما باید دارای ساختاری قوی و ظاهری جذاب باشد. با داشتن یک وبسایت کارآمد می توانید ساعات ویزیت بیماران را برنامه ریزی کنید، کاتالوگ خدمات پزشکی خود را در اختیار کاربران قرار دهید و امکان پرداخت آنلاین و خدمات دیگر را برای مشتریان خود فراهم نمایید. ساخت سایت مناسب می تواند به شما در بهبود عملکرد، افزایش شهرت، تجربه بهتر مشتریان و کسب درآمد بیشتر کمک نماید.

در ادامه به نکاتی برای طراحی وبسایت پزشکی اشاره خواهیم نمود.

طراحی سایت باید مخاطب خاص شما را هدف قرار دهد

مطب هر پزشک بسته به نوع تخصص و بیمارانی که به او مراجعه می کنند، متفاوت است. مطب متخصص اطفال قطعا با مطب یک جراح ارتوپد فرق می کند. تخصص های مختلف، بیماران مختلف و دکورهای مختلف!

همین قوانین برای وبسایت های پزشکی وجود دارد. بسته به گروه جمعیتی که کلینیک یا پزشک قصد جذب آنها را دارد، طراحی وسایت نیز باید متفاوت باشد.

طراحی سایت پزشکی

طراحی خود را ساده و شفاف نگه دارید

سادگی یک قاعده است که باید در مورد طراحی بهترین وب سایت های پزشکی به کار رود. طراحی ساده و واضح باعث می شود ناوبری سایت شما برای بیماران و بازدید کنندگان آسان باشد. 

در اینجا چند نکته برای حفظ ساده بیان می کنیم:

    • فضای کافی بین انواع مختلف محتوا مانند عکس ها، متن ها و منوها قرار دهید.

    • نوشته های خود را در پاراگراف های کوچکتر بنویسید و برای وضوح بیشتر از هدرها و زیرشاخه ها استفاده نمایید.

    • از طریق رنگ های متضاد، منطقه اصلی صفحه را از ستون های فرعی جدا کنید

از محتوای بصری به میزان کافی در طراحی خود استفاده نمایید

آمارها نشان می دهد که محتوای بصری، مانند فیلم و عکس بیشتر از متن به اشتراک گذاشته یا دیده می شود. در نتیجه، وب سایت های پزشکی که از محتوای بصری مناسب استفاده می کنند نسبت به وبسایت هایی که این کار را انجام نمی دهند مخاطب بیشتری دارند.

البته باید تعادل را حفظ کنید زیرا افراط در این کار به همان اندازه استفاده نکردن از محتوای بصری می تواند مخرب باشد و موجب می گردد بازدیدکنندگان از یافتن و دسترسی به محتوای اصلی منحرف شوند.

طراحی سایت پزشکی

اضافه کردن مطالب ارزشمند برای آموزش بیماران و بهبود سئو مفید است

اگر میخواهید ترافیک و نرخ تبدیل خود را افزایش دهید، وب سایت شما باید در موتورهای جستجو رتبه خوبی داشته باشد. برای اطمینان از این که موتورهای جستجو وبسایت شما را دوست داشته باشند، باید محتوایی ارائه کنید که به آموزش و بالا بردن سطح آگاهی مخاطبان هدف کمک میکند. 

محتوای آموزشی، بدون توجه به نحوه ارائه آن، موجب بالا رفتن اعتماد بیماران به شما می شود که برای موفقیت ضروری است.

چگونه می توان مشخص کرد که محتوای مربوط به بازدیدکنندگان چگونه است؟
باید بیماران خود را درک کنید و از نیازهای آنها آگاه باشید. اگر شما یک بیمار مبتلا به درد زانو هستید که به دنبال یک متخصص ارتوپدی می گردد، چه سوالاتی در ذهن دارید؟ 

چرا شما باید به سوالات مهم بازدیدکنندگان پاسخ دهید؟
با جواب دادن به سوالات بیماران، شما خود را به عنوان یک پزشک که در زمینه فعالیت خود متخصص است معرفی می کنید. همچنین این کار SEO را بهبود می بخشد و به بیماران کمک می کند تا درک بهتری از بیماری و روند درمان آن داشته باشند. 

شتاب مارکتینگ با داشتن یک تیم حرفه ای در زمینه طراحی وبسایت های پزشکی، آماده است تا بهترین و کارآمد ترین وبسایت ها را برای شما طراحی و راه اندازی نماید.

با ما تماس بگیرید. ۰۲۱۲۸۴۲۱۷

بیشتر بخوانید
ارسال دیدگاه

آیا شما ایده خاصی برای تکمیل این مقاله دارید؟
لطفا نظرات خود را در مورد این مقاله اعلام کنید. با تشکر