شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


رپورتاژ آگهی (رپرتاژ) چیست؟

امروزه یکی از بهترین و موثرترین راه ها به منظور انجام تبلیغات و کسب رتبه اول گوگل در میزان بازدید مخاطبان از سایت های گوناگون اینترنتی، استفاده از رپرتاژ یا رپورتاژ آگهی است. اما برای آشنایی بهتر با این مقوله لازم است تعریف دقیقی از آن داشته باشیم.

تعریف رپورتاژ آگهی

کلمه رپورتاژ یا رپرتاژ در اصل لغتی فرانسوی است که به معنای گزارش است. بر این اساس، رپورتاژ آگهی به نوعی خبر و گزارش تبلیغاتی اطلاق می گردد که در جهت معرفی تولیدات و خدمات ارائه شده توسط شرکت ها و کسب و کارها تهیه شده و در آن دسته از سایت های خبری که از نظر میزان بازدید کاربران، آمار بالایی دارند انتشار می یابد. در واقع، رپورتاژ نمونه ای از انواع مختلف آگهی های تبلیغاتی به شمار می رود که معمولا در قالب یک مقاله یا گزارش نوشته شده و به طور غیر مستقیم به تبلیغ محصولات و خدماتی می پردازد که مدیران شرکت ها در نظر دارند در مسیر بازاریابی و جذب مشتریان بیشتر به معرفی آنها اقدام کنند.
در بازار رقابتی امروز، بزرگترین شرکت ها و شناخته شده ترین برندهای دنیا از رپورتاژ آگهی برای تبلیغات گسترده تولیدات و برندهای جدید خود بهره می گیرند. تاثیرگذاری مطلوبی که این روش تبلیغاتی در معرفی کالاها و خدمات و کسب اعتماد مخاطبین از خود بر جای می گذارد سبب گرایش بالای مدیران بازاریابی به استفاده از این روش می گردد. 
رپورتاژ اغلب به شکل های گوناگونی از جمله گزارش های بی طرف، مصاحبه ها و مقالات داستان وار ارائه می شود و در تلاش است تا با ایجاد اشتیاق و تمایل و برانگیختن حس نیاز و تقاضا در مخاطبان خود، مشتریان بالقوه را به سمت بازارهای مورد نظر جذب نموده و به خرید محصولات و استفاده از خدمات ترغیب کند.

مزایای استفاده از رپورتاژ آگهی

مزایای استفاده از رپورتاژ آگهی

تهیه رپورتاژ برای آشنایی افراد با انواع محصولات و خدمات گوناگونی که توسط کسب و کارها عرضه می شود نسبت به سایر روش های متداول در بازاریابی و جذب مشتری از طریق دنیای اینترنت، دارای برتری و مزیت هایی است که در ادامه به مهم ترین آنها اشاره می شود.

بازدید بالای کاربران:

از آنجایی که رپورتاژ آگهی ها به طور عموم در سایت های خبری معتبر و خبرگزاری های شناخته شده منتشر و در معرض دید جمعیت زیادی از کاربران فضای مجازی قرار می گیرند نسبت به سایر روش های تبلیغاتی که در این فضا به کار می رود دارای مزیت هستند. بازدید بالایی که از رپورتاژ آگهی ها در این سایت های پرمخاطب انجام می گیرد سبب بالا رفتن درصد موفقیت انجام این روش می شود.

تاثیرگذاری مطلوب:

به دلیل این که رپورتاژ به شکل مقاله و محتوای خبری ارائه می شود قادر است اعتماد افراد را به خود جلب کرده و تاثیرگذاری خوبی در مخاطبین داشته باشد.

انتشار به صورت دایمی:

رپورتاژ آگهی ها به دلیل ماهیت خبری خود این مزیت را دارند که از محتوای سایت هایی که در آن انتشار یافته اند حذف نمی شوند و به همین علت می توانند اثر ماندگار و طولانی در معرفی محصول و برند مورد نظر داشته باشند.

نمایش خوب در گوگل:

رپورتاژ آگهی ها به راحتی توسط جستجو در گوگل یافت می شوند و از این طریق می توانند پیام ها و اطلاعات مربوط به محصولات و برندها را که به شکل محتوای خبری در سایت ها قرار گرفته است به مخاطبین خود منتقل کنند.

شما می توانید جهت آگاهی از هزینه رپورتاژ آگهی با شماره 021284217 تماس گرفته و با کارشناسان شتاب مارکتینگ در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید
ارسال دیدگاه

آیا شما ایده خاصی برای تکمیل این مقاله دارید؟
لطفا نظرات خود را در مورد این مقاله اعلام کنید. با تشکر