شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش
  • صفحه اصلی
  • وبلاگ
  • بازاریابی محتوا و دیجیتال مارکتینگ چه ارتباطی با هم دارند؟


بازاریابی محتوا و دیجیتال مارکتینگ چه ارتباطی با هم دارند؟

وقتی در مورد اینکه کدام استراتژی بازاریابی برای کسب و کار شما مناسب است فکر می کنید، ذهنتان اول به کدام سمت می رود؟ احتمالا به فروش مستقیم! آیا می دانستید که تولید محتوا برای استفاده از استراتژی های دیجیتال مارکتینگ به همان اندازه که ساختن کسب و کارتان مهم است، اهمیت دارد؟ آیا تفاوتی بین بازاریابی محتوا و بازاریابی دیجیتال وجود دارد؟

بازاریابی محتوا مهم‌تر است یا دیجیتال مارکتینگ؟

بازاریابی دیجیتال به فعالیتهایی گفته می شود که جهت ایجاد آگاهی برای نام تجاری شما در اینترنت به کار می رود. دیجیتال مارکتینگ شامل هر گونه تلاش برای برقراری ارتباط با مخاطبان هدف، با استفاده از راهبردهای مختلف ارتباطی مانند ایجاد وب سایت، وبلاگ نویسی، تولید محتوای رسانه های اجتماعی و تولید ویدیو است. بازاریابی دیجیتال همچنین شامل بازاریابی موتورهای جستجو، بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) و بازاریابی رسانه های اجتماعی و تمام تکنیک هایی است که باعث می شود مخاطبان به راحتی بتوانند محصول یا خدمت شما از طریق اینترنت پیدا کنند، بخرند و مصرف نمایند.

بازاریابی محتوا، علاقه مصرف کننده به یک برند را تحریک می کند. به عبارت دیگر باعث می شود مردم از برند شما آگاهی یابند. و این در کسب مشتری و حفظ آن مهم است. وقتی محتوایی عالی ایجاد می کنید، مردم در مورد محصول یا خدمات شما هیجان زده می شوند. محتوا همچنین می تواند به ایجاد روابط مورد اعتماد و پایدار با مشتریان کمک نماید. به عنوان مثال، ایجاد وبلاگ در وب سایت شما می تواند برای پاسخ به سوالات مشتریان استفاده گردد، و اگر شما محتوای با کیفیت بنویسید، به یک متخصص مورد اعتماد تبدیل خواهید شد. هنگامی که مشتریان به دنبال مشاوره می گردند، به آنچه که شما می گویید اعتماد می کنند، یعنی آنها بیشتر به خرید محصول یا خدمات شما تمایل دارند.

بازاریابی محتوا و دیجیتال مارکتینگ با هم کار می کنند

بازاریابی محتوا بخشی از بازاریابی دیجیتال است. شما می‌توانید از بازاریابی محتوا به عنوان یک تاکتیک برای ساخت بخش‌های جذاب محتوای بازاریابی استفاده کنید. بازاریابی محتوا در قلب بازاریابی دیجیتال قرار دارد. وقتی محتوا ایجاد می کنید، می توانید از بازاریابی رسانه های اجتماعی برای توزیع این محتوا بهره مند شوید. این کار می‌تواند موجب افزایش تعامل کاربران با محتوای این رسانه گردد.

اگر قصد دارید از یک آژانس بازاریابی دیجیتال به منظور توسعه نام تجاری خود کمک بگیرید، مهم است که یک استراتژی قوی بازاریابی محتوا داشته باشید. ویدیوها، مقالات، تصاویر، اینفوگرافیک ها، پست های وبلاگ و ... باید اورجینال و مختص شما تولید شوند. این محتواهای با‌ارزش را در دیگر رسانه‌ها مجدداً به اشتراک بگذارید.

از یک کارشناس خبره سئو کمک بگیرید تا با استفاده از ابزارهای مختلف بازاریابی رسانه ای، محتواهای شما را در معرض دید مخاطبان هدف قرار دهد تا باعث گردد آن‌ها نام تجاری شما را به خاطر بسپارند و در نهایت محصول یا خدمت شما را بخرند و به دیگران توصیه کنند.

شتاب مارکتینگ، پیشرو در ارائه خدمات بازاریابی محتوا و دیجیتال مارکتینگ، در کنار شماست تا سریعتر به اهداف خود دست یابید. با ما تماس بگیرید ۰۲۱۲۸۴۲۱۷

بیشتر بخوانید
ارسال دیدگاه

آیا شما ایده خاصی برای تکمیل این مقاله دارید؟
لطفا نظرات خود را در مورد این مقاله اعلام کنید. با تشکر