شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


تولید محتوا برای وب سایتها

راه اندازی یک وب سایت، اولین گام برای ورود به دنیای مجازی است. گام بعدی که اهمیت زیادی دارد، محتوایی است که در وب سایت قرار می‌گیرد. محتوای مناسب موجب می‌شود، وب سایت شما در موتور جستجوی گوگل یافت شده و به کاربران پیشنهاد شود. تولید محتوا برای وب سایتها نیاز به آشنایی با قوانین سئو و بازاریابی محتوا دارد. شما باید در انتخاب کلمات دقت کافی را داشته باشید تا رتبه شما در موتورهای جستجو ارتقا یابد و بتوانید در صفحات ابتدایی نتایج جستجو دیده شوید. همچنین محتوایی که می نویسید باید برای مخاطبان مفید و کاربردی باشد تا موجب جلب رضایت آنها گردد.

محتوای صفحه اصلی

به عنوان یک قاعده کلی، می‌توانید فرض کنید که ۸۰ درصد از خوانندگان، فقط عنوان مطلب را می‌خوانند، در حالی که تنها ۲۰ درصد آنها به متن توجه می‌کنند. بنابراین مهم است که این فضاهای کوتاه و مختصر را جدی بگیرید. خوب است بدانید عناوینی که در نتایج جستجوی گوگل ظاهر می‌شوند، فقط ۷۰ کاراکتر دارند، پس بهتر است عنوان محتوای خود را به گونه ای انتخاب نمایید که برای کاربران جذاب باشد و ترغیب شوند روی آن کلیک کنند.

صفحات محصول یا خدمات

مایکروسافت در سال ۲۰۱۳ گزارشی منتشر کرد که ادعا می‌کند، میانگین توجه کاربران اینترنت، هشت ثانیه است. یعنی با پشت سر گذاشتن مرحله انتخاب عنوان های هوشمندانه، کاربران حداکثر ۸ ثانیه وقت می‌گذارند تا نگاهی به بقیه محتوا بیاندازند. شگفت زده شدید؟

دوست داشته باشید یا خیر، باید محتوا را به شکلی مرتب و آماده نمایید تا چشمان سرگردان را به خود خیره کند. به عنوان راهنمایی، می‌توانید از نکات زیر استفاده نمایید :

  • از اعداد و علائم بهره بگیرید
  • پاراگراف های تک جمله ای بنویسید
  • از زیر عنوان ها برای چند تکه کردن یک مطلب استفاده کنید
  • از بولت برای فهرست ها کمک بگیرید. (همین گلوله های مشکی رنگ)

به یاد داشته باشید، خوانندگان شما اهمیتی نمی‌دهند که شما از بهترین کلمات یا استعاره های خیالی استفاده کرده اید، آنها به دنبال پاسخ به سوالاتی می‌گردند که شما به وسیله عناوین جذاب در ذهنشان ایجاد کرده اید. پس مطمئن شوید پاسخ شما برای همه قابل فهم باشد.

مقالات وبلاگ

محتوای طولانی، نیاز به ترکیب همه موارد فوق دارد، اما با دو تفاوت جزئی.

نکته اول : به دلیل این که محتوای طولانی، خوانندگانی را جذب می‌کند که لزوما بقیه قسمت های وب سایت شما را مشاهده نمی‌کنند، باید اطلاعات پس زمینه ای را که ممکن است نیاز داشته باشند، ارائه دهید. مثلا اگر شما یک شرکت حقوقی هستید که در حوزه املاک و مستغلات فعالیت دارد و در مورد تنظیم اسناد و مدارک حقوقی در این زمینه مطلب می‌نویسید، باید برخی از اصول اولیه را یادآوری کنید یا حداقل در سایت خود پیوند دهید. در غیر این صورت، خوانندگان به سرعت، وب سایت شما را ترک خواهند کرد.

نکته دوم : برای محتوای طولانی باید چیزی بیشتر از SEO در نظر بگیرد. کلمات کلیدی ممکن است به موتورهای جستجو کمک کنند تا موضوع مطالب شما را تشخیص دهند، اما اگر محتوای شما با ارزش نباشد، کاربران فورا وب سایت شما را ترک خواهند کرد. بنابراین محتوا باید به گونه ای باشد که مخاطب را حفظ کند.

شتاب مارکتینگ در کنار شماست تا وب سایتی حرفه‌ای داشته باشید.

با ما تماس بگیرید. ۰۲۱۲۸۴۲۱۷

 

بیشتر بخوانید
ارسال دیدگاه

آیا شما ایده خاصی برای تکمیل این مقاله دارید؟
لطفا نظرات خود را در مورد این مقاله اعلام کنید. با تشکر