شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


تاثیر بازاریابی محتوا بر افزایش درآمد

تقریبا هیچ شک و تردیدی وجود ندارد که اگر محصولی فاقد ارزش پیشنهادی باشد نمی تواند به بازار عرضه شود. حتی اگر بتوان آن را عرضه کرد، تلاش بازاریابی تنها در مجموعه اولیه مشتریان کار خواهد کرد و اعتبار برند کاهش خواهد یافت. در طرف مقابل، محصولی که دارای ارزش پیشنهادی مورد نظر است و به درستی بازاریابی نشده، مطمئنا شکست خواهد خورد. این توضیحات نشان می دهد که به بازاریابی موثر نیاز است. ما بازاریابی محتوا را پیشنهاد می کنیم. بازاریابی محتوا متفاوت از استراتژی کسب و کار نیست. شما باید درک کنید که درباره چه مشتریانی صحبت می کنید و چه رویکردی موثرتر خواهد بود. شما باید مشتریان هدف را تجزیه و تحلیل کنید و تا حد امکان این کار را به صورت کامل و جامع انجام دهید.

آیا ایجاد محتوای برای من کار خواهد کرد؟

تولید محتوا یک سرمایه گذاری در زمان و پول است. یک کسب و کار ممکن است صدها ساعت و ده ها هزار دلار برای تولید محتوای با کیفیت خرج کند ولی باید آگاهی کافی در این زمینه را داشته باشد. قبل از صرف زمان برای طراحی یک استراتژی محتوا، اکثر شرکت ها می خواهند دو چیز را بدانند: آیا بازاریابی محتوا در افزایش درآمد موثر است و آیا برای کسب و کار من جواب می دهد؟

به طور خلاصه، پاسخ "بله" است. میانگین نرخ تبدیل سایت هایی که از بازاریابی محتوا استفاده می کنند 2.9 درصد است، در حالی که میانگین سایت های بدون استراتژی محتوا کمتر از 0.5 درصد می باشد. اما این کافی نیست. به آمار زیر توجه کنید.

  • هزینه های بازاریابی محتوای 62 درصد کمتر از بازاریابی سنتی است.

  • بازاریابی محتوا حدود 3 برابر بیشتر از بازاریابی سنتی به نتیجه می رسد

  • 70 درصد از مردم ترجیح می دهند در مورد یک برند از طریق مقالات بدانند تا آگهی های تبلیغاتی.

  • 72 درصد از مشتریان بر این باورند که توسط محتوای سفارشی با برندها ارتباط برقرار می کنند.

علاوه بر افزایش نرخ تبدیل وبسایت، بازاریابی محتوا تعداد لینک های ورودی به وب سایت شما را افزایش می دهد، همچنین SEO را بهبود می بخشد و برند شما شناخته تر از گذشته می گردد. همه ی این عوامل تاثیر مستقیم بر افزایش درآمد یک کسب و کار دارد.

اما فقط اگر ...

با این حال، چند هشدار را در نظر بگیرید. اگر بهترین بازاریابان محتوا در جهان، بهترین محتوای ممکن را تولید کنند، در صورتی که چند نکته کلیدی رعایت نشود، هیچ اتفاقی برای بهبود سئو و شناخت برند شما نخواهد افتاد. اول، باید یک استراتژی محتوای جامع داشته باشید. دوم، یک تعهد بلند مدت داشته باشید. و مهمتر از همه، کارشناسان متخصص باید روی تولید محتوا کنترل داشته باشند تا فقط محتوای با کیفیت که مشتریان بالقوه را درگیر و مشتریان کنونی را حفظ می کند، تولید گردد. در مطالعات اخیر که توسط یک موسسه بازاریابی محتوا انجام شده است، بازاریابی محتوای موثر 42 درصد از شرکت های B2B در مقایسه با سال قبل، 36 درصد افزایش یافته است. این افزایش اثربخشی بازاریابی محتوا از کجاست؟ 73 درصد از این کسب و کارها پاسخ دادند که آنها از تولیدکنندگان حرفه ای محتوا برای نظارت بر استراتژی بازاریابی محتوای خود را اضافه کرده اند.

برای بهره مندی از مزایای گسترده بازاریابی محتوا با تیم حرفه ای شتاب مارکتینگ تماس بگیرید. ۰۲۱۲۸۴۲۱۷

بیشتر بخوانید
ارسال دیدگاه

آیا شما ایده خاصی برای تکمیل این مقاله دارید؟
لطفا نظرات خود را در مورد این مقاله اعلام کنید. با تشکر