شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


اصول نگارش رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی به عنوان یکی از بهترین راه های موثر جهت انتقال پیام های مورد نظر به مخاطبین و معرفی هرچه بهتر محصولات و خدمات در عرصه کسب و کار، مورد توجه مدیران بازاریابی و صاحبان شرکت ها و برندهای مطرح دنیاست. اما برای آشنایی با نحوه تهیه و نگارش یک رپورتاژ خوب و مناسب که بتواند تعریف دقیق و کاملی از آنچه که مد نظر ماست داشته باشد به چند نکته اشاره می شود.

تهیه و نگارش یک رپورتاژ خوب

تهیه و نگارش یک رپورتاژ خوب

انتقال پیام به صورت شیوا و غیر مستقیم:

یکی از مهم ترین مواردی که در هنگام نگارش یک رپورتاژ آگهی باید مد نظر قرار گیرد شیوه بیان مطالب و ارائه آن است. برای آن که موفق به تهیه یک محتوای خبری تاثیرگذار در معرفی برند و محصول مورد نظر شویم و بتوانیم مخاطبین را به سمت خود جذب کنیم هرگز نباید به طور مستقیم و آشکار به تبلیغ محصولات بپردازیم. از این رو، متن آماده شده به منظور تبلیغ یک محصول یا خدمت باید به شکلی نوشته شود که از دید مخاطب به صورت یک محتوای خبری و یا یک مقاله به نظر آید و هدف نویسنده متن از جنبه تبلیغاتی آن مشهود و مشخص نباشد. متن رپورتاژ باید جذاب بوده و بتواند مخاطب را به خواندن آن مشتاق کند. استفاده از کلمات ساده و صحبت با مخاطب به زبان عامیانه و به شکل داستانی، روش خوبی برای ایجاد انگیزه در افراد برای خواندن رپورتاژ آگهی است. نیاز نیست برای آشنایی و جلب نظر مخاطبین تمام مطالبی را که بیانگر کیفیت بالای محصولات، اعتبار برند و جایگاه ارزشمند ما در بازار هستند در رپورتاژ بیان کرده و ذهن مخاطب را پر کنیم. در عوض می توانیم با اشاره به راه هایی که سبب دستیابی به موفقیت و موقعیت برتر در کسب و کار ما می شوند و همچنین بیان نظرات و میزان رضایتمندی مشتریان فعلی از عملکرد ما، دیدگاه مثبتی از خود در نظر مخاطبین ایجاد نماییم.

استفاده از نکات کلیدی و آموزشی:

به منظور نگارش یک رپورتاژ آگهی تاثیرگذار در اذهان مخاطبین، می توان نکات و اطلاعاتی را که جنبه آموزشی و کاربردی برای مخاطب دارند در متن رپورتاژ گنجاند. نگارش رپورتاژ به این شکل سبب می شود مخاطب هنگام مطالعه آن احساس خوبی پیدا کند و مطالبی که برای معرفی محصولات و خدمات و ایجاد دیدگاه مطلوب در ذهن او تهیه کرده ایم در درازمدت به خاطر داشته باشد.

به کاربردن تیترها و تصاویر جذاب:

همه می دانیم که استفاده از یک تیتر جذاب در تهیه یک خبر و گزارش تا چه اندازه در جذب افراد و برانگیختن تمایل آنان به مطالعه و پیگیری آن خبر و محتوای خبری موثر است. برای آن که در مسیر نگارش یک رپورتاژ آگهی موفق قرار بگیریم باید به این نکته مهم توجه کرده و برای متن مورد نظر، تیتری انتخاب کنیم که بتواند در همان لحظه اول بازدید کاربران، آنان را به خواندن مطلب و اطلاع از محتوای آن مشتاق کند. همچنین می توان در کنار متن نوشته شده از تصاویر زیبا و هیجان انگیز استفاده کرد تا رپورتاژ آگهی مورد نظر، از نظر تصویری برای مخاطبین جذاب و دیدنی بوده و توجه آنان را برای مطالعه متن مورد نظر برانگیزد.

شما می توانید جهت آگاهی از هزینه رپورتاژ آگهی با شماره 021284217 تماس گرفته و با کارشناسان شتاب مارکتینگ در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید
ارسال دیدگاه

آیا شما ایده خاصی برای تکمیل این مقاله دارید؟
لطفا نظرات خود را در مورد این مقاله اعلام کنید. با تشکر