شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


طراحی سایت انتشارات

موسسات انتشاراتی که به دنبال کنترل بیشتر بر فروش کتاب ها و درآمد خود هستند، می توانند با راه اندازی یک وبسایت جذاب، کتاب های خود را معرفی و در معرض فروش قرار دهند. طراحی سایت انتشارات شاید به نظر کار ساده ای به نظر برسد، اما برای موسسات انتشاراتی که به دنبال یک سرمایه گذاری مطمئن و سودآور می گردند، طراحی وبسایت اهمیت زیادی دارد. ساخت سایت کارآمد به شما این امکان را می دهد تا آگاهی و شناخت از کتاب های خود را گسترش دهید و با خوانندگان ارتباط برقرار نمایید. وبسایت یک مکان مرکزی است که کاملا تحت کنترل شما است. اگر در فکر راه اندازی یا ارتقا سایت انتشارات خود هستید، نکات زیر می تواند برای شما راهگشا باشد.

یک سایت جذاب، حرفه ای و متمایز ایجاد کنید

برای جذب خوانندگان به وبسایت خود و نگه داشتن آنها برای بازدید از قسمت های مختلف، سایت شما باید به طور حرفه ای طراحی شده باشد. اگر وبسایت به راحتی قابل خواندن باشد و حرکت کردن در آن به آسانی انجام گیرد، بازدیدکنندگان دوباره باز می گردند. خوب یا بد، مردم در همه حال عجله دارند، بنابراین بهترین طراحی را برای ایجاد تجربه ای خوب و راحت برای آنها بکار بگیرید. اگر هدف شما فروش کتاب های بیشتر و رشد مخاطبان است، تلاش نکنید تا شیوه استفاده افراد را از اینترنت تغییر دهید، بلکه تمرکز خود را روی اهداف اصلی ایجاد وبسایت بگذارید.

تمام اجزای یک کتاب فروشی آنلاین را در نظر بگیرید

برای یک انتشارات موفق که تصمیم دارد کتاب های خود را به صورت آنلاین عرضه نماید، در نظر گرفتن اجزای ضروری مانند روش های پرداخت امن، نوشته های جذاب و قرار دادن خلاصه کتاب ها می تواند به فروش بیشتر کمک نماید. خوانندگان شما باید متقاعد شوند که خرید کتاب از سایت شما بهتر از دیگر سایتها ست. می توانید تعداد زیادی انگیزه های جذاب، پیشنهادات، هدایا و سایر ویژگی ها را بکار گیرید تا وبسایت شما گزینه ای بهتر برای خریداران کتاب باشد.

برای هر کتابی که منتشر می کنید، صفحات مربوط به آن را ایجاد نمایید

شما باید عناوین کتاب و عبارات کلیدی مربوط به ژانر آن را رتبه بندی کنید. این کار برای جستجو و یافتن بهتر کتاب ها در وبسایت و نتایج جستجوی گوگل مهم است.

  • برای هر عنوان کتاب، یک صفحه اختصاصی در وب سایت خود ایجاد نمایید
  • برای هر صفحه کتاب، عنوان صفحه را همانند عنوان کتاب بنویسید
  • برای هر کتاب توضیح جامع و کامل ارائه دهید

رعایت این نکات باعث تاثیر مثبت بر روی SEO  وبسایت می گردد. اگر می خواهید وبسایتی حرفه ای داشته باشید و از طریق آن کسب درآمد کنید، رعایت قوانین سئو برای شما حیاتی است.

فهرستی از ایمیل مشتریان خود آماده کنید

یکی از مزایای داشتن وبسایت این است که می توانید آدرس ایمیل خوانندگانی را که کتاب های شما را می خرند ثبت نمایید. هنگامی که قصد دارید کتابهای جدید خود را منتشر کنید، می توانید به آنها یک ایمیل کوتاه با پیش نمایش کتاب ارسال نمایید. همچنین با آماده کردن یک خبرنامه هفتگی یا ماهانه و ارسال آن برای مخاطبان، آنها را به خواندن کتاب ها و بازدید از وبسایت خود ترغیب کنید.

اگر به دنبال یک تیم حرفه‌ای طراحی وبسایت می گردید، با شتاب مارکتینگ تماس بگیرید. ۰۲۱۲۸۴۲۱۷

بیشتر بخوانید
ارسال دیدگاه

آیا شما ایده خاصی برای تکمیل این مقاله دارید؟
لطفا نظرات خود را در مورد این مقاله اعلام کنید. با تشکر