شتاب مارکتینگ، بزرگترین پورتال دیجیتال مارکتینگ در ایران
پورتال مشتریان / ثبت سفارش


طراحی سایت مجله

امروزه روزنامه ها و مجلات در حال حرکت به سمت آنلاین شدن هستند و وب سایت های آنها بیشتر نیاز به اندیشه و مراقبت نسبت به سایت های دیگر دارند. ویراستاران در طول قرن ها توجه زیادی به طرح نشریات خود کرده اند با این حال، طرح تنها چیزی است که نشریات باید نگران آن باشند. آنها باید کارایی و تجربه کاربر را نیز در نظر بگیرند. اگر شما در حال طراحی سایت مجله هستید، نکات زیر می تواند برای شما مفید باشد.

از قالب های مخصوص مجله استفاده کنید

هنگامی که صحبت از طراحی وب سایت مجله می شود، ممکن است به نظر ساده و واضح بیاید، اما یکی از بهترین راه های بهبود طراحی مجله آنلاین این است که از یک قالب طراحی شده برای این منظور بهره بگیرید. به خصوص اگر از وردپرس استفاده می کنید. صفحه اصلی قالب های مخصوص مجلات معمولا به گونه ای طراحی می شوند که به راحتی می توان بسیاری از مقالات مختلف را در یک مکان نمایش داد. دیگر ویژگی مفید این قالب ها، روش های مختلفی است که برای نمایش آخرین پست ها، گروه بندی آسان محتوا توسط منوهای گسترده و غیره بکار می گیرد.

مخاطبان خود را بشناسید و برای آنها طراحی کنید

بکارگیری آخرین تکنیک های طراحی وبسایت مهم است، اما به یاد داشته باشید که سبک های مختلفی برای ساخت سایت مجله وجود دارد که شما می توانید ظاهر سایت را بر اساس آن ایجاد کنید. شناختن مخاطبان جایی است که هر پروژه طراحی سایت موفق از آنجا آغاز می کند. نمی توان گفت که کدامیک از سبک های طراحی وب سایت مجله درست یا غلط هستند، چیزی که مهم است محتوا و مخاطبان هدف می باشند. مجلاتی که شخصیت مخاطبان خود را می دانند، صفحه های اصلی و مقالات خود را با توجه به سلیقه های مختلف و انتظارات خوانندگان طراحی می کنند.

از تصاویر بزرگ و پررنگ استفاده کنید

ویراستاران در دهه های گذشته از تصاویر بزرگ در مجلات کاغذی خود استفاده کرده اند، اما وب محدودیت دارد و نمی توان از تصاویر خیلی بزرگ استفاده نمود. با این حال، محدودیت های اینترنت به آرامی در حال از بین رفتن است. بنابراین، نباید قدرت استفاده از تصویر درست در زمان مناسب را نادیده بگیرید. استفاده از تصاویر با کیفیت بالا، یکی از نقاط قوت وبسایت مجله است. با این کار مخاطبان می توانند با استفاده از جلوه های بصری مناسب، مطالب را بهتر بیابید. هر بار که یک پست جدید ایجاد می کنید، به این فکر کنید که آیا تصویر اصلی آن به اندازه کافی ارزشمند است؟

کلمات کلیدی را فراموش نکنید

هر چقدر که مطالب مجله شما جالب و خواندنی باشد، ولی اگر از کلمات کلیدی مناسب استفاده نکنید، امکان دارد که در نتایج جستجوی گوگل در صفحات اول قرار نگیرید. استفاده از کلمات کلیدی مناسب به بهبود سئو سایت شما کمک می کند. با توجه به شناختی که از مخاطبان خود دارید، بررسی کنید تا متوجه شوید آنها بیشتر چه کلماتی را جستجو می کنند. با آگاهی از این موضوع می توانید مطالب خود را مرتبط با این کلمات بنویسید.

اگر می خواهید یک وبسایت مجله منحصربفرد داشته باشید با شتاب مارکتینگ تماس بگیرید. ۰۲۱۲۸۴۲۱۷

بیشتر بخوانید
ارسال دیدگاه

آیا شما ایده خاصی برای تکمیل این مقاله دارید؟
لطفا نظرات خود را در مورد این مقاله اعلام کنید. با تشکر